• شنبه / ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۸
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98052612788
  • منبع : نمایندگی گیلان

نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح کرد؛

هزاران دیواری که زمین خواران در اراضی گیلان کشیدند

هزاران دیواری که زمین خواران در اراضی گیلان کشیدند

ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان به هجمه زمین خواران به گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم در ماه های آینده هزاران دیواری که توسط زمین خواران در اراضی گیلان کشیده شده، خراب شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله رسول فلاحتی امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول رئیس قوه قضائیه برگزار شد،  محصول عمده گیلان را برنج عنوان کرد و افزود: هجوم زمین خواران روستاها را به ویرانی می کشاند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به پرداختن شهید بهشتی به خلاءهایی که در دستگاه قضا وجود داشت، اشاره کرد و یادآور شد: اگر چه رساله کوچک قصاص مورد انتقاد برخی افراد قرار گرفت اما بعدها متوجه شدند به شهید بهشتی جفا کردند.

فلاحتی، دستگاه قضا را از درون نیازمند پالایش دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به یک نگرش عمیق و گسترده، انسان مشاهده می‌کند اراده باید همراه با انقلابی گری باشد. اراده و انقلابی گری در دستگاه قضا را توامان با هم مشاهده نمی کنیم یا اندک مشاهده می‌کنیم.

امام جمعه رشت اضافه کرد: انقلاب اسلامی نیازمند کسانی است که مجاهدانه برای رفع مشکل نظام تلاش کنند تا پدیده ای به نام ظلم و اجحاف تحقق پیدا نکند. دستگاه قضا یکی از دستگاه های عمده ای است که به عنوان یک قوه در کنار دو قوه دیگر به بسیاری از آلامی که امروز در جامعه وجود دارد و در متوقعات جامعه است، باید پاسخگو باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دوگانه پست داشتن معنا ندارد، تصریح کرد: در دستگاه قضا باید نظارت قوی از پایین تا بالا وجود داشته باشد زیرا مشکلات در حوزه فرهنگ و اقتصاد جامعه معلول نبود نظارت توسط متولیان امر بوده است.

فلاحتی ادامه داد: به دنبال سیاه نمایی نیستیم اما کسی که به دنبال پز و پول در مسئولیت ها است باید او را مهار کرد زیرا این فرد به دنبال ویرانگری است.

وی، حجم گسترده پرونده ها در عرصه دستگاه قضا را تهدید و فرصت ذکر کرد و گفت: اگر سامانه های فرهنگی را در سه عرصه قضا، مقننه و اجرایی ساماندهی می کردیم به وضعیت کنونی نمی رسیدیم و این تهدید است.

وی اضافه کرد: مردم دستگاه قضا را رافع جرائم و ظلم ها می دانند و تنها جایی که می توانند به آن متوسل شوند تا آلام و دردهای اجتماعی آنها کاسته شود، دستگاه قضا و قاضی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به نامگذاری رونق تولید توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۸ ، اظهار کرد: در درون جامعه ظرفیت ها را طوری تنظیم کردند که در مقابل فرمایش رهبری ویرانگری ایجاد کنند و این موضوع حتی توسط بعضی از مسئولان صورت می گیرد که جای تاسف دارد.

فلاحتی، خواستار توجه ویژه دستگاه قضا به رهنمودهای مقام معظم رهبری شد و تصریح کرد: از دستگاه قضا می خواهیم به طبقات پایین جامعه توجه کند تا جامعه متوجه شود دانه درشت ها ابتدا محاکمه می شوند. در نظام اسلامی مردم طبقات پایین جامعه باید به این باور برسند دانه درشت ها هستند که باید پاسخگو باشند.

به گزارش ایسنا؛ در آیین مذکور، از تلاش های احمد سیاوش پور قدردانی به عمل آمد و حجت الاسلام حمزه خلیلی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری گیلان معرفی شد.


انتهای پیام