• یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۸
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98052712915
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

حجاج کرمانشاه 2 شهریور بازمی‌گردند

بازگشت حجاج - کرمان

مدیرحج وزیارت استان کرمانشاه گفت: حجاج کرمانشاهی طی روزهای دوم و سوم شهریور از طریق ایستگاه پروازی مدینه منوره به استان باز خواهند گشت.

حامد دارابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اتمام اعمال حج زائرین کرمانشاه در سرزمین وحی، اظهارکرد: زائرین استان روز هشتم ذی الحجه(19 مرداد)عازم سرزمین عرفات شدند و تاپایان روز بعد در این سرزمین مقدس بیتوته کردند.

وی افزود: در روز 10 ذی الحجه(21 مرداد) زائرین کرمانشاهی بعد از رمی جمرات و قربانی کردن گوسفند، حاجی شدند و طی روزهای 11 و 12 ذی الحجه در سرزمین منا بیتوته کرده و غروب روز دوازدهم به شهر مکه بازگشتند.

مدیرحج و زیارت استان تصریح کرد: حجاج استان طی چند روز گذشته اعمال حج خود را به خوبی به اتمام رساندند.

وی یادآور شد: این حجاج سه شنبه و چهارشنبه این هفته شهر مکه را به مقصد مدینه منوره ترک خواهند کرد تا پس از اقامتی چند روزه در شهر رسول الله(ص) در روزهای دوم و سوم شهریور از طریق فرودگاه این شهر به کرمانشاه بازگردند.

دارابی اضافه کرد: طی این دو روز حجاج استان به همراه دو کاروان از استان های همدان و ایلام، جمعا به تعداد 1150 نفر طی پنج پرواز به کرمانشاه بازخواهند گشت.

وی از احتمال تاخیر در پروازهای بازگشت حجاج استان خبرداد و گفت: طی دو روزی که پروازهای بازگشت راه اندازی شده، به  دلیل حجم بالای زائرینی که درحال بازگشت هستند، شلوغی فرودگاه و پارکینگ های آن، شاهد تاخیر در پروازها بوده ایم.

مدیرحج و زیارت استان تصریح کرد: البته امیدواریم تا ظرف چند روز آینده که زمان بازگشت حجاج استان خواهد بود، تاحدودی از شلوغی فرودگاه کاسته شود و تاخیر کمتری داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: زائرین کرمانشاهی در صحت و سلامت کامل هستند و خوشبختانه مراسم حج خود را در امنیت و عزتمندانه به جا آورده اند.

انتهای پیام