• یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۴
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 98052713170
  • منبع : نمایندگی گیلان

ارتقاء کیفیت چای گیلان با اجرای طرح‌های نوین در باغات

ارتقاء کیفیت چای گیلان با اجرای طرح‌های نوین در باغات

ایسنا/گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: اجرای طرح‌های نوین و آبیاری مناسب باغات چای، در بالا رفتن کیفیت محصول نقش مهمی دارد.

به گزارش ایسنا، علی درجانی امروز در بازدید از باغات و کارخانجات چای آستانه اشرفیه با بیان اینکه اجرای طرح های نوین و آبیاری مناسب باغات چای موجب می‌شود تا چایکاران محصول چای باکیفیت تری را نیز به دست آورند، افزود: پرداخت تسهیلات مناسب به چایکاران به منظور اجرای طرح‌های آبیاری مناسب باغات چای در اولویت و برنامه‌های جهاد کشاورزی استان گیلان قرار دارد.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت در زمینه حمایت تولید محصول چای داخلی ادامه داد: امیدواریم با توجه به سیاست‌های حمایتی شاهد تحولات خوبی در بخش کشاورزی باشیم و این روند همچنان ادامه پیدا کند.

درجانی خاطرنشان کرد: در استان‌های گیلان و مازندران ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای وجود دارد که ۹۰ درصد این باغ‌ها در گیلان است.

وی تصریح کرد: برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره، تابستانه و پاییزه انجام می‌شود که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می‌شود.

انتهای پیام