• چهارشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۱
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 98053014557
  • منبع : نمایندگی همدان

معاون استاندار همدان اعلام کرد

خاطره‌گویی مادران شهدا راهی برای معرفی الگوهایی تربیتی آنان

خاطره‌گویی مادران شهدا راهی برای معرفی الگوهایی تربیتی آنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: برگزاری برنامه خاطره‌گویی مادران شهدا راهی برای معرفی الگوهای تربیتی آنها است. 

به گزارش ایسنا، مصطفی آزادبخت چهارشنبه ۳۰ مردادماه در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان همدان، با اشاره به اینکه دفاع مقدس دریایی بیکران و بی انتهاست، بیان کرد: انقلاب اسلامی تحت فرماندهی امام(ره) ‌با فرهنگی اسلامی، ریشه در نهضت عاشورا و غدیر توانست پیروز شود، امتداد یابد و امروز نیز به بهترین شکل ممکن راه امام راحل را با قوت و قدرت ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: سرمایه‌های ارزشمندی از دفاع مقدس داریم که قادر است دنیا را عوض کند، این فرهنگ غنی خودباوری را به ما آموخت‌ که با آن وارد میدان و پیروز شدیم به همین علت همه وظیفه داریم فرهنگ دفاع مقدس را پاس داریم و ترویج کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به اینکه در جنگ نظامی پوزه دشمن را به خاک مالیدیم اما اکنون رسالت ما سنگین‌تر از دفاع مقدس است، اظهار کرد: شهدا در زمان جنگ خون دادند، به گفته شهید بهشتی کسانی که می‌خواهند پای ارزش‌ها بمانند باید خون دل بخورند، امروز در جنگ‌ تمام عیار روانی و اقتصادی دشمن هستیم که در این جنگ با فرهنگ دفاع مقدس پیروز هستیم.

آزادبخت ادامه داد: دشمن به دنبال این است که مردم‌ کشور را ناامید کند اما باید به او بفهمانیم‌ موشک‌های نقطه زن و توان‌ نظامی ما ریشه در جنگ‌ و دفاع مقدس دارد، اگر کوتاه می‌آمدیم فشارها بیشتر می‌شد.

وی‌ راه مقاومت را فرهنگ دفاع مقدس و توجه به رهنمودهای رهبری دانست و عنوان کرد: گاهی نیروهای خودی را با دشمن اشتباه می‌گیریم اما باید مراقب باشیم سخنان و رفتار ما دستاویزی برای دشمن نشود، بدون شک توجه به ولایت و فرهنگ ایثار ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند.

آزادبخت با بیان اینکه از ابتکارات در حوزه بزرگداشت هفته دفاع مقدس استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: ماداران و همسران شهدا سراسر خاطره و تجربه هستند و با برگزاری برنامه خاطره‌گویی مادران شهدا می‌توانیم از الگوهای تربیتی آنها بهره ببریم. 

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها پررنگ مسائل دفاع مقدس را منتشر کنند، خاطرنشان کرد: برنامه‌ دستگاه‌ها به گونه‌ای برگزار شود که باهم تداخل پیدا نکنند تا کیفیت برنامه پایین نیایید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان در پایان گفت: در مدیریت ارشد استان سعی می شود در شایسته سالاری با نگاه به رزمندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا استفاده ببریم.


انتهای پیام