• جمعه / ۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۴
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 98060100145
  • خبرنگار : 60010

گزیده اخبار نماز جمعه سراسر کشور/

علم الهدی: پدافند ولنگاری فرهنگی ایجاد شود

برگزاری نماز جمعه روز قدس

نماز عبادی- سیاسی جمعه، امروز یکم شهریور همزمان با تهران در حالی در تمام استان‌های کشور برگزار شد که ائمه جمعه، به مباحثی همچون وجود شایعات فراوان در فضای مجازی، آغاز هفته دولت، ورود مقتدرانه قوه قضائیه به مفاسد اقتصادی، توجه به استفاده از جوانان در امور مختلف کشور، برجام و مناسبت‌های سیاسی داخلی و خارجی اشاره کردند.

آیت الله سعیدی: جوانان خاکریزها را در جبهه فرهنگی قرار دهند

به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزرا شد، اظهار کرد: تقوایی در اسلام مورد تاکید است که همه جانبه باشد و در تمام عرصه‌های زندگی مومنین رعایت شود؛ تقوا باید بصیرت افزا باشد و مومنین را به سمت انجام تکالیف و وظایفش سوق دهد.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت، خاطرنشان کرد: دولت اعتدال 6 سال فرصت برای خدمت به مردم داشت و دو سال دیگر نیز فرصت دارد تا برنامه‌های خود را به پایان برساند و پروژه‌ها را تکمیل کند؛ رهنمودهای رهبری چراغ راه هدایت دولت باید باشد و امیدواریم دولتمردان راه شهیدان باهنر و رجایی را در پیش بگیرند.

امام جمعه قم عنوان کرد: مسئولان و دستگاه‌ها باید نسبت به دیانت مردم حساس باشند، در روایات آمده است که مردم به حاکمان و مسئولان خود بیش از پدارنشان شبیه هستند و این نشان دهنده اهمیت کار مسئولان در مسائل فرهنگی و دینی است.

وی افزود: حجاب یک حکم شرعی و امر قانونی است و باید دستگاه‌های دولتی و مسئولان نسبت به این امر حساس باشند و به وظایف خود عمل کنند؛ دشمنان در امر اقتصادی و نظامی نتوانستند جمهوری اسلامی ایرانی را شکست دهند و اسلام ستیزان هجوم خود را در برابر فرهنگ مردم قرار دادند و به دنبال سوق دادن جوانان به هوس‌های بی ارزش است.

آیت الله سعیدی بیان کرد: دشمن با مسائل ضد فرهنگی به دنبال از بین بردن ارزش‌های اسلامی و فرهنگی است و باید همه مردم علی الخصوص جوانان، خاکریزها را در جبهه فرهنگی قرار دهند؛ بدخواهان جمهوری اسلامی بدانند که مردم شریف ایران و جوانان غیرتمند در این عرصه نیز دشمن را زمین گیر می‌کنند و شکست خواهند داد.

امام جمعه شیراز: انقلابی بودن یعنی پیرو محض ولی امر باشیم

به گزارش ایسنا، آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه اولین روز شهریور شیراز، با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) در مورد ویژگی‌های فرد مومن، تاکید کرد رفتار افراد در اوج عصبانیت، خشنودی و برخورداری از قدرت و تصمیماتی که در چنین حالاتی گرفته می شود، درجه ایمان فرد را نشان می دهد.

دژکام در ادامه گفت: امروز همه ارکان نظام اگر طوری رفتار کنیم که ولایت با ولی امر است چرا که ما به اسلام و انقلاب اسلامی ایمان آورده ایم، در این صورت هیچ لطمه ای از سمت دشمن به ما نمیخورد؛ آنچه در حکمیت و نهروان و صفین حادث شد از نادانی امت نسبت به امر ولی امر حادث شد.

امام جمعه شیراز با اشاره به آغاز هفته دولت و دیدار مسئولان هیئت دولت با مقام معظم رهبری و نکات مطرح شده از سوی رهبر انقلاب، گفت: چند چهارچوب مهم در نکات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری است که باید تلاش دولتیان معطوف به آن باشد.

او ضمن قدردانی از تمام اقدامات خوب دولتهای گذشته و حاضر در مسیر تحقق استراتژی های مد نظر رهبری، گفت: هیچ وقت نباید کار خوب و خدمت را ناسپاسی و ضایع کرد؛ این باعث ناامیدی کسی خواهد شد که کار خوب انجام می دهد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه آخرین نقطه فشار دشمن تحریم است و دلیل آن قدرت اقتصادی دشمن است، لزوم توانمندی اقتصادی را خاطرنشان و اضافه کرد: ما با کشورهایی معامله داریم اما رفتارهایی میبینیم که مطلوب نیست، اگر قدرت اقتصادی بالایی داشته باشیم میتوانیم بگوییم نکن؛ عزت و عظمت ما در اقتصاد مقاومتی تحقق میابد.

وی ادامه داد: مسئله دوم مقابله با رانتخواری و فساد اداری و اقتصادی است؛ این موضوع مردم را خسته کرده، از چندین دور قبل در مجالس و دولتها همیشه این مطلب را مردم و نمایندگان مطرح میکردند که باید نظام اداری از فساد خالی شود؛ حرکت در این راستا حرکت چندان قوی‌ای نبوده است.

دژکام با بیان اینکه گاهی یک مگس وسط غذا بنشیند کسی دلش نمی نشیند بخورد، گفت: قائل به فساد سیستمی نیستیم، اما کسانی هستند که مثل مگس وسط غذای خوب می افتند، باید قبل از قوه قضائیه دولت با استفاده از نظارت و حراست و ... که در اختیار دارد به میدان بیاید.

نماینده ولی فقیه با اشاره به حرکتهای خوب دستگاه قضایی، گفت: رهبر معظم در مبارزه با فساد فرمود دانه درشتها را بگیرید؛ اینکه افراد معمولی را بگیریم باعث میشود که کار بزرگتر زمین بماند؛ آنهایی که با استفاده از قدرتشان و لابیهایی که میکنند حق مردم را ضایع میکنند باید طعم برخورد قاطع را بچشند.

امام جمعه شیراز با قدردانی از موفقیتهای صدا و سیمای فارس در عرصه ملی و با اشاره به سامانه موشکی جدید ایران اسلامی و خصوصیت های این سامانه، گفت: کار جوانان عزیز و فن آوران ایران اسلامی بسیار ارزشمند بود و چشم ما به آنان روشن است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان: هفته دولت هفته خودارزیابی دولت است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ محمد عبادی زاده نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار کرد: در برابر شایعات اولین وظیفه این است به ظن و گمان‌های باطل اعتنا نکنیم، ظن و گمانه‌های باطل زمینه شایعه‌سازی است.

وی ضمن تبریک هفته دولت بیان کرد: هفته دولت فرصتی است که مسئولین در یک سالی که گذشت خود را محک بزنند و ببینند در مقایسه با سال قبل رشد داشته‌اند یا خیر، اگر رشدی نداشتند استغفار کنند و در مسیر رشد قدم بردارند، هفته دولت فرصتی است تا کارگزاران نظام به کارنامه خود مروری داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: هفته دولت هفته خودارزیابی دولت است، از سوی دیگر فرصتی است که مسئولین مسیر آینده را برنامه‌ریزی کنند.

عبادی زاده اظهار کرد: یکی از موانع رونق تولید سنگ‌اندازی برای فعالان اقتصادی است، باید راه را برای فعالیت اقتصادی فعالان اقتصادی تسهیل کرد.

وی در خصوص حواشی مسئله انتخابات افزود: رهبر توصیه فرمودند مسئولین از حواشی پرهیز کنند و به اصول بپردازند و به اولویت‌ها توجه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ادامه داد: خواهش می‌کنم جامعه را زودتر از موعد ملتهب مسائل انتخاباتی نکنیم، دولتمردان و گروهای سیاسی نیز در این زمینه مراقبت کنند و خود را زودتر از موعد وارد حواشی انتخاباتی نکنند.

امام جمعه موقت بوشهر: مبارزه با ویژه خواری ضرورت دارد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام یوسف جمالی امام جمعه موقت بوشهر در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر بوشهر، گفت: تقدس بنیان خانواده در اسلام بسیار مورد تاکید است و در این باره زن و مرد هر دو وظایف و مسئولیت هایی بر عهده دارند.

وی با اشاره به اهمیت حفظ خانواده، اظهار کرد: دشمنان راه مقابله را یاد گرفته و تقدس زدایی از بنیان خانواده در دستور کار خود قرار داده اند.

جمالی بیان کرد: امروز مسائلی چون ازدواج سفید، زیر سوال بردن احترام و جایگاه مقدس پدر و مادر و ترویج بد حجابی در جامعه را رواج داده اند که باید خیران و نیکوکاران بسترساز تشکیل خانواده و تحکیم بنیان خانواده باشند.

خطیب جمعه موقت شهر بوشهر با اشاره به اهمیت و ضرورت استفاده از ظرفیت های استان یادآور شد: جوانان متعهد و متخصص زیادی داریم که زمینه اشتغال برای آنان فراهم نیست، در استانی همچون بوشهر که پذیرای جمعیت زیادی از افراد از استان های دیگر جهت اشتغال است این موضوع قابل قبول نیست.

جمالی با تاکید بر عدالت اجتماعی و مبارزه با ویژه خواری گفت: اقدامات خوبی توسط قوه قضائیه انجام شده که البته این آعاز راه است، قطعا چنین اقدامات روحیه امید را در جامعه تقویت می کند.

امام جمعه موقت بوشهر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری تاکید بر پرهیز از خام فروشی دارند و اینکه باید فرآورده های نفتی جایگزین آن شود، بنابراین استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی می تواند در تولیدات فرآورده های نفتی پیشگام باشد. 

وی تصریح کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که غلبه بر جمهوری اسلامی ایران با جنگ نظامی میسر نیست بلکه با نفوذ فرهنگی می تواند به موفقیت برسد، بنابراین مسئولان محترم فرهنگی اقدامات ضدفرهنگی دشمن را جدی گرفته و منافذ حضور دست های دشمن را ببندند. 

انتقاد امام جمعه تبریز از عملکرد ستاد مدیریت بحران کشور در ماجرای "آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران"

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز به ماجرای آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران اشاره کرد و افزود: ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران در امر اطفا، خطاب به آقای رحمانی وزیر محترم کشور می‌گویم که وظیفه ستاد مدیریت بحران کشور در رابطه با بلایای طبیعی چیست؟

وی با بیان این‌که بخش‌هایی از جنگل‌های ارسباران طی چهار روز اخیر درگیر آتش‌سوزی شده اما نمی‌توانند آتش را اطفا کنند، گفت: نزدیک ۳۰۰ هکتار از جنگل‌های ارسباران که از بکرترین جنگل‌های دنیاست، سوخت و نیروها نمی‌توانند اطفا کنند. اگر چنانچه ستاد مدیریت بحران کشور، سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی اختلافی با سایر سازمان‌ها دارند، گناه مردم و جنگل‌ها چیست؟

وی افزود: روز گذشته در این خصوص با وزیر دفاع، رییس ستاد مدیریت بحران کشور، رییس ستاد مشترک ارتش، فرمانده نیروی زمینی ارتش و فرمانده هوانیروز صحبت کردم. استاندار هم پیگیر بودند و فرمانده سپاه عاشورا نیز از طریق دفتر ستاد کل نیروهای مسلح موضوع را پیگیر بودند. اما ستاد مدیریت بحران در این رابطه می‌گوید که هلیکوپترهای موجود دستگاه آب‌پاش ندارد، اگر ستاد مدیریت بحران نتواند، پس وظیفه چه کسی است؟

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: بعد از نماز جمعه از نزدیک در جریان تلاش نیروهای امدادی در منطقه ارسباران قرار خواهم گرفت تا ببینیم مشکلات به کجا می‌رسد.

خطیب موقت نماز جمعه زنجان: نسبت به اشتغال جوانان فکری شود

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد خدیری خطیب موقت نماز جمعه زنجان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با بیان اینکه دولت باید نسبت به نسل جوان باید توجه لازم را داشته باشد، اظهارکرد: اتکا به درون و جوان‌گرایی برای دولت تراز انقلاب اسلامی ضروری است و خوشبختانه ایران با این اتکا موفقیت چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه التزام عملی به شعارهای انقلاب از جمله ویژگی‌هایی است که باید توسط دولتمردان مورد توجه قرار گیرد، گفت: این انقلاب از آن مستضعفان است.

امام جمعه موقت زنجان در ادامه با اشاره به ابراز نگرانی مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ و اقتصاد، گفت: دولتمردان باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه اقتصاد موضوعی است که باید توسط مسئولان مورد توجه قرار دهند، گفت: در این زمینه باید به موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید شود.

خدیری با بیان اینکه نظارت دقیق بر عملکرد دستگاه‌ها باید در راستای جلوگیری از ایجاد کانون فساد انجام شود، افزود: از قوه قضائیه بخاطر عملکرد مثبت قدردانی می‌کنیم؛ چرا که مردم احساس امید می‌کنند و خواب از چشم مفسدان اقتصادی گرفته شده است.

وی با ابراز ناراحتی از وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها، عنوان‌کرد: دانشگاه‌ها متولی دارند و باید گفت در دانشگاه‌ها نسبت به حجاب کم توجهی می‌شود.

علم الهدی: پدافند ولنگاری فرهنگی ایجاد شود

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در راستای بزرگداشت  عید غدیر، اظهار کرد: امسال عید غدیر با اهمیت‌تری را نسبت به سال‌های گذشته گذراندیم. مسئولان، نهادها و مردم متدین و مومن و دلداده مقام ولایت امام علی(ع) امسال در جشن‌ها، چراغانی‌ها و بزرگداشت عید غدیر نسبت به سال‌های قبل دست بالایی گرفتند و عید غدیر امسال در مشهد و در محضر مقدس امام هشتم نسبت به بزرگداشت عید سعید غدیر جد بزرگوارشان امیرالمونین(ع) از آبروداری خاصی برخوردار بودیم.

وی همچنین با اشاره به سال‌روز شهادت سیداسدالله لاجوردی، گفت: این شخصیت بزرگوار در مشکلات اوایل  انقلاب و در برخورد با جریان ضد انقلاب و منافقین به عنوان یک عنصر سترگ در موضع انقلابی خود فداکاری‌هایی انجام داد و در نهایت شهید شد.

علم‌الهدی با اشاره به لزوم مطالعه گذشته انقلاب، تصریح کرد: اگر کسی مشکلات سال‌های اول انقلاب، دوران هشت سال دفاع مقدس و مشکلاتی که منافقین در داخل کشور به وجود آوردند را مطالعه کند، امروز با همه مشکلاتی که احساس می‌کند نسبت به تداوم انقلاب امید 100 درصد پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت در خصوص عدم توجه به گذشته و اشتباه افرادی که به بن‌بست رسیدن کشور فکر می‌کنند، خاطرنشان کرد: افرادی که از به بن‌بست رسیدن کشور سخن می‌گویند به گذشته توجه ندارند که ما چه بودیم و در چه شرایط و درگیری‌هایی قرار داشتیم و همه آن‌ها را پشت سر گذاشتیم. در جریان انقلاب هر قدرتی که روی کره زمین سر کار بود با ما دشمنی داشت. انگلیس از یک سو، شوروی از یک سو و آمریکا از همه نابه‌کار تر چهل سال هرچه کردند، شکست خوردند.

امام جمعه مشهد افزود: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند چهل سال دوم انقلاب یقیناً از چهل سال اول بهتر است، تنها ادعا و شعار نیست، بلکه بیان واقعیتی است که مقام معظم رهبری با استناد به نگاه دقیق بر دقایق، لحظات و ثانیه‌های چهل سال گذشته بیان می‌کنند. لذا همه باید به اوج و امتداد انقلاب و عزت روزافزون نظام و خود بیشتر امیدوار باشید و بدانید که اقتدار و عزت شما در این نظام روزافزون است.

وی با بیان این که امروز دشمن بعد از تمام تجربیاتی که در دشمنی و عداوت با ما به دست آورده به تهاجم اقتصادی و فرهنگی رسیده است، تصریح کرد: اقتدار ما دشمن را از توسل به هر قدرت نظامی ناامید کرده و فقط حساب کرده است که در اقتصاد به ما ضربه بزند و ما را مستأصل کند و در فرهنگ سفره دین را از زیر پای مردم بکشد.

علم‌الهدی ادامه داد: حل این مشکلات آسان است و فقط نیازمند کارگزارانی دارد که با اعتقاد به رهنمودهای حکیمانه مقام ولایت به وسط میدان بیایند.

وی با اشاره به تهاجم دشمن در حوزه فرهنگی، گفت: دشمن فکر کرده که با تهاجم فرهنگی سفره دین را از زیر پای مردم ما بکشند. مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به هیأت دولت گفتند که ما معتقد به بستن فضای فرهنگی نیستیم، اما با ولنگاری فرهنگی مخالفیم. همچنین ایشان گفتند که ابراز نگرانی نسبت به مسئله حجاب خیلی به‌جا و صحیح است. حجاب واجب شرعی است و این ابراز نگرانی ما نسبت به مسئله حجاب و  این ناراختی ما از این اندام‌های ناهنجار بی‌حجاب و این نگرانی و اضطرابی که داریم که ارزش مقدس عفت با بعضی ضعف‌های حجاب از بین برود، نگرانی در راستای لاابالی‌گری و ولنگاری فرهنگی است که مقام معظم رهبری  می‌گویند با آن مخالفند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: در این راستا مسئولان فرهنگی ما وظیفه دارند که به دنبال برنامه‌ برای پدافند ولنگاری فرهنگی بروند و با پدافند ولنگاری فرهنگی را از بین ببرند. دستگاه‌های فرهنگی و مسئولان و متولیان فرهنگی و همه مردم باید به دنبال این باشند که پدافند فرهنگی در برابر ولنگاری فرهنگی ایجاد کنند. همچنین باید با برنامه‌ریزی‌های جدی فعالیت‌های مثبت فرهنگی را در فضای فرهنگی به وجود آورند و هنر که یک نعمت خدایی را در جهت فعالیت فرهنگی و توسعه فرهنگ دینی جامعه استخدام کنند.

وی اضافه کرد: مشکل ما در فعالیت‌های فرهنگی نیست، در ولنگاری فرهنگی است.

امام جمعه زاهدان: رفع مشکل اقتصاد و معیشت مردم، محور حرکت و فعالیت مسئولان قرار گیرد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه زاهدان در مصلای قدس زاهدان، اظهار کرد: با تلاش دولت برای مساعد کردن وضع زندگی مردم ، ملت ایران  قدردان این خدمات خواهند بود.

خطیب نماز جمعه زاهدان با تاکید بر اینکه دولت مردان مشکلات اقتصادی مردم را برطرف کنند، گفت: دشمنان ما بیدار هستند و با کوچکترین کوتاهی از طرف مسؤولان به مردم ما ضربه می‌زنند.

محامی مبارزه با مفاسداقتصادی ونظارت دقیق را ازجمله مطالبات مهم مردم ازمسئولان عنوان کرد.

وی ادامه داد: این هفته به دلیل شهادت رئیس جمهور وقت شهید رجایی به دست منافقین کور دل هفته دولت نامگذاری شده است، امیدواریم دولت مردان ما راه و تقواو سادگی این شهید بزرگوار را سر لوحه کار خود قرار بدهند.

امام جمعه زاهدان افزود: دولت مردان ما وظیفه دارند تا با کار مضاعف و تلاش زیاد مشکلات اقتصادی کشور و مردم را برطرف کنند.

وی ادامه داد: در این چهل سال گذشته رئیس جمهورهای متعددی بر راس هیأت دولت کار کردند و تلاش های بسیاری هم شده اما در هر دولتی مشکلاتی هم وجود داشته است در این دولت هم مسئولانی هستند که با توجه به اینکه تلاش های فراوانی شده تا از تحریم های دشمن عبور کنیم اما در بهبود وضعیت اقتصادی مردم و قیمت اجناس مختلف کم‌کاری شده و مردم در معیشت خود به دچار مشکلاتی شدند.

محامی بیان کرد: امیدواریم این دولت مردان و این مسؤولان بتوانند با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب هر چه زود تر این مشکلات را رفع کنند.ت و مردم و این وحدت بین شیعه و سنی میتواند تمام نقشه های دشمن را خنثی کند.

امام جمعه یاسوج: مبارزه با مفاسد و اصلاحات دستگاه قضایی امید را در دل مردم زنده کرد

به گزارش ایسنا، سید علی‌اصغر حسینی امام جمعه یاسوج یکم شهریور ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج با اشاره به موضوع مباهله اظهار کرد: این روز موجب تداوم و حفظ اسلام شد و در تاریخ اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به سالروز شهادت سید علی اندرزگو از شهدای فدائیان اسلام، تصریح کرد: این شهید والامقام یک مبارز انقلابی و یک انسان مجاهد بود که به دلیل اعدام انقلابی حسن‌علی منصور نخست‌وزیر وقت توسط رژیم پهلوی به شهادت رسید.

امام جمعه شهر یاسوج ضمن قدردانی از اقدامات آیت‌الله رئیسی در این مدت کوتاه از عمر مدیریت وی بر دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در راه مبارزه با مفاسد به خصوص مفاسد اقتصادی آغاز شده است.

حسینی تصریح کرد: اصلاحات خوبی در این دستگاه شروع شده و امید را در دل مردم زنده کرده است و هدف اصلی هم برقراری عدالت اسلامی در جامعه است.

وی با بیان اینکه از ایجاد آثار این اصلاحات قضایی در کشور خوش بینم، ادامه داد: برخوردهای خوبی با قانون شکنان و قانون گریزان صورت گرفته و این قوه در حال عمل به وعده‌های خود است.

امام جمعه یاسوج با اشاره به دلگرمی مردم به اقدامات کنونی دستگاه قضایی عنوان کرد: مردم تشنه اجرای عدالت و عملی شدن احکام اسلامی در جامعه هستند و باید قوه قضاییه را در این راه کمک کنیم.

حسینی با اشاره به اهمیت انفاق و کمک به نیازمندان بیان کرد: انفاق و صدقه آثار، برکات و فواید زیادی دارد و مورد تأکید دین اسلام و آیات و روایات است، بنابراین انتظار داریم که مردم استان به‌ویژه افراد متمکن از این موضوع مهم غفلت نکنند.

امام جمعه موقت شهرکرد: پاسداشت فرهنگ اسلامی، شرط ورود به عرصه سیاست باشد

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن فاطمی امام جمعه موقت شهرکرد، امروز اول شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، اظهار کرد: غلط کاری‌ها و روابط نادرست دختران و پسران که در جامعه مشهود است به علت این است که حیا و عفت در خانواده‌ها از بین رفته بنابراین باید در تربیت و پوشش فرزندان از کودکی دقت کنیم چرا که اگر حیا از بین برود اعتقادات نیز از بین می‌رود، حیا از ایمان و ایمان از بهشت است

امام جمعه موقت شهرکرد به هفته دولت و شهادت دو دولتمرد نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در اسفند ماه انتخابات مجلس را پیش رو داریم، از میان انبیاء الهی نیز پادشاهانی داشتیم از جمله حضرت داود و سلیمان نبی همچنین حضرت علی (ع) که تمام جامعه اسلامی را فرمانروایی می‌کردنند اما فرمانروایی این انبیاء با دیگر پادشاهان متفاوت بود و رضای خداوند مد نظرشان بود

وی ادامه داد: خدمت کردن در مقام رهبر، رئیس جمهور، وزیر و رئیس اداره در نظام جمهوری اسلامی باید برای رضایت خداوند باشد مانند شهید رجایی، شهید مطهری و ...که کار و کمک به مردم را تکلیف خود می‌دانستند

مدرس حوزه علمیه تصریح کرد: چنین پادشاه و مسئولی که نگاه خدمت و کمک رسانی دارد هیچ گاه دروغ نمی‌گوید و خیانت نمی‌کند. بنابراین هر فردی که می‌خواهد بزرگ و وارد عرصه سیاست شود باید فرهنگ اسلامی را بزرگ و پاس ‌بدارد و توجه داشته باشد از این فرهنگ جدا نشود.

وی افزود: لذا مردم باید در انتخابات آگاه و دانا باشند تا این میراث گران‌بها که به عنوان نظام جمهوری اسلامی به دست ما رسیده در دستمان باقی بماند و بتوانیم از آن محافظت کنیم

فاطمی در پایان گفت: مسئولان نیز باید در برنامه‌هایشان دقت کنند تا اهداف و برنامه‌هایی مناسب با جامعه اسلامی و نه غربی بچینند.

دری نجف آبادی: برآیند حج امسال، توفیق، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی بود

به گزارش ایسنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی خطیب جمعه اراک در خطبه های نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به تغییر رفتار سعودی ها با حجاج ایرانی در ایام حج امسال اظهار کرد: در حج امسال از آن برخوردهای خشن و عبوس که قبلا با حجاج ایرانی صورت می گرفت خبری نبود. این مهم نشان می دهد که ایران جایگاه خود را در بین کشورهای اسلامی باز کرده و این حاصل اقتدار ایران اسلامی است و شاید موشک های یمنی، سقوط پهباد آمریکایی، توقیف نفتکش انگلیسی، حضور مردم و امثال آنها نیز در این تغییر رویکرد و تغییر رفتار بی تاثیر نبوده است.

وی با بیان اینکه ملت ایران روزبروز مقاوم تر شده و از آرمان های امام راحل، رهبری و شهدا دفاع خواهند کرد گفت: این مردم هیچگاه تن به ذلت نخواهند داد و در برابر آمریکا خاضع نخواهند شد.

دری نجف آبادی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و با اشاره به دیدار دولتمردان با مقام معظم رهبری افزود: ایشان تذکرات مهمی را در خصوص مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مطرح کردند و امید است دولتمردان توجه و همت بیشتری در این حوزه ها اعمال کرده و در توسعه اقتصادی، اشتغال، بهبود بازار مسکن، کنترل و مدیریت بازار ارز اقدامات اثرگذاری انجام دهند.

وی با اشاره به بازداشت رییس سازمان خصوصی سازی و دستگیری برخی مسئولان در پرونده خودروسازی گفت: بارها تذکراتی را در این حوزه متذکر شده بودیم. باید مدیریت لازم اعمال می شد تا کار به اینجا نکشد.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه امور باید به دست افراد کاردان، لایق، مدیر، مدبر و شایسته واگذار شود، اظهار کرد: افراد امین، عادل و خدمتگزار باید به کار گرفته شوند تا آنچه امروز در سازمان خصوصی سازی و خودروسازی شاهدیم تکرار نشود. نظام ولایی بر شاخص های شایسته سالاری، تقوامداری و امانتداری و عدالتخواهی استوار است و در این مسیر چپ و راست مطرح نیست.

امام‌جمعه موقت قزوین: تولیدکنندگان سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌ علی قابل امام‌جمعه موقت قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: خداوند در آیات قرآن کریم همواره تأکید بر این دارد که از ظن و گمان شخصی نسبت به دیگر برادران مؤمن خود بپرهیزید و از آن دوری کنید.

وی افزود: البته همه گمان‌ها گناه نیست، زمانی که کسی در رفتار خود و رفت‌وآمدهایش با کسانی در ارتباط است که فسق و مفسده آن‌ها مشخص است در این صورت گمان‌های اجتماعی را به اهل آن باید اطلاع داد تا مورد بررسی قرار دهند.

امام‌جمعه موقت قزوین با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: در این هفته باید از خدمات دولتمردان تقدیر کرد هرچند کم مهری‌ها و سختی‌هایی را مردم از سوی برخی از تصمیمات و عملکردهای اشتباه دولت متحمل شدند.

وی با اشاره به اینکه نقدهایی به عملکرد دولت وارد است، عنوان کرد: دست آورد برجام تقریباً صفر بود و امروز باید این موضوع توسط کسانی که زمانی از آن دفاع می‌کردند اعلام شود.

قابل خاطرنشان کرد: امروز همه بر غیرقابل‌اعتماد بودن مذاکره با آمریکا اذعان دارند حتی رئیس‌جمهور کشورمان هم اعلام کرد «مگر کسی دیوانه باشد با آمریکا مذاکره کند»؛ بنابراین باید ازاین‌گونه موضع‌گیری‌ها و خدمات ارائه شده دولتمردان تقدیر کرد.

این مسئول با اشاره به اشغال کشور ایران در سال 1320 توسط آمریکا و انگلیس تصریح کرد: امروز شاهد قدرت بالای ایران اسلامی هستیم که نشان دهنده تحقق وعده الهی مبنی بر تکیه‌بر قدرت داخلی و پشتیبانی الهی دارد.

وی اضافه کرد: باید از همه کسانی که در راستای دور شدن سلطه بیگانگان از ما تلاش وهمت کردند تشکر کرده و بگوییم به وجود شما افتخار می‌کنیم و در مقابل شما سر کرنش فرود می‌آوریم.

امام‌جمعه موقت قزوین با اشاره به دیدار چند روز گذشته مقام معظم رهبری با هیئت دولت گفت: اصلاح نظام بانکی، حفظ ارزش پول ملی و حمایت از تولیدکنندگان کشورمان ازجمله خواسته‌های جدی اقتصادی مقام معظم رهبری خطاب به دولتمردان است.
 
وی افزود: بی‌شک تولیدکنندگان سربازان خط مقدم تولید در کشور و جنگ اقتصادی هستند و باید از آن‌ها حمایت کرد تا شاهد پیشرفت کشورمان در حوزه اقتصاد و خوداتکایی باشیم.

امام جمعه ارومیه: مشکلات تولید کنندگان شناسایی و حل شود

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه در خصوص مسائل فرهنگی خاطر نشان کرد: اساس ملت و امت مسائل فرهنگی است و باید به مسائل فرهنگی توجه شود چرا که تمام دشمنان به مسائل فرهنگی توجه کرده اند و تلاش دارند از این راه به جمهوری اسلامی ضربه بزنند. 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با هئیت دولت تصریح کرد: دولتمردان با نیت الهی، کار جهادی کنند تا مشکلات کشور هر چه سریع تر رفع شود و همچنین دولتمردان باید برای آبادی کشور تلاش کنند. 

امام‌جمعه ارومیه افزود: دولتمردان باید در هفته دولت کارنامه خود را بنگردند و کارهای یک سال خود را ارزیابی کنند.

قریشی در خصوص تولیدکنندگان بیان کرد: دولتمردان و مسئولین باید به تولید کنندگان به دید جهادگران بنگرند و نهایت تلاش خود را برای شناسایی مشکلات و کمک به آنان به کار گیرند. 

وی باتاکید براینکه دولتمردان باید در کشور عدالت اجتماعی را برقرار کنند تا همه مردم در رفاه باشند و فاصله طبقاتی کمتر شود ادامه داد: دولتمردان باید خود ابتدا مسائل دینی را رعایت کنند و سپس زیر دستان خود را نیز به این مسائل دعوت کنند.

امام جمعه موقت ورامین: مشکلات بانک ها را در کشور چه کسانی باید حل کنند

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی با اشاره به ایام پایانی ماه ذی الحجه گفت: این ایام بسیار مبارک است، همچنان که در 21 ذی الحجه حضرت علی(ع) انگشتر خود را به یک فقیر صدقه داد و آیه ولایت نازل شد و خداوند با معجزه مباهله حقانیت پیامبر را به مسیحیان نشان داد و در این ماجرا نیمی از مسیحیان حاضر به مصالحه شدند و عده ای نیز بعد به اسلام گرویدند.

محمودی با بیان اینکه برخی به عنوان برنامه های فرهنگی و یا اعیاد از موسیقی های نامناسب استفاده می کنند گفت: باید همه مراقبت کنند که به نام دین در جشن ها و اعیاد مذهبی اشاعه منکرات صورت نگیرد.

وی در ادامه با اشاره به بزرگداشت ابوعلی سینا دانشمند برجسته ایرانی که به نام روز پزشک نام گرفته است، افزود: جوانان ایرانی به خود ببالند که در کشوری زندگی می کنند که دانشمندانش مایه فخر جهان هستند و همچنین ما از پزشکان متعهد و دلسوز تقدیر می کنیم و این روز را نیز تبریگ می گوییم و امروز به برکت انقلاب در وزه پزشکی پیشرفت چشمگیری داشته ایم و امروز کشور پذیرای توریسم پزشکی است و می خواهیم همچون همیشه توجه به اخلاق پزشکی و خدمت به جامعه و مردم و دوری از پول پرستی و فخرفروشی باید سرلوحه کار پزشکان باشد.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب با هیات دولت نیز بیان کرد: رهبر عزیزمان در این دیدار موارد اقتصاد و فرهنگ در اولویت قرا رگرفته بود و تولید داخلی را کلید اصلی حل مشکلات دانستند، همچنین ایشان قطع وابستگی به صادرات نفت خام را خواستار شدند و درآمد آسان صدور نفت خام را بلای بزرگ عنوان داشتند که به ضرر پیشرفت کشور شده است.

محمودی گفت: رهبر در زمینه رونق تولید نیز فرموده اند؛ باید به بخش های پیشران نظیر مسکن، کشاورزی،خودرو و لوازم خانگی و اقتصاد و دانش بنیان توجه کرد چرا که فعال شدن هر یک از این ها می تواند بخش های مختلف دیگر را نیز به حرکت در آورد و تولید کنندگان را رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمنان دانستند.

خطیب جمعه ورامین با بیان اینکه گاهی برای یک فعالیت تولیدی باید از 70 خان عبور کرد، گفت: باید مسئولان این مشکل جدی را رفع کنند و گویا برخی متولیان اعتقاد ندارند که این موارد باید حل شود چرا که اگر معتقد بودند وضعیت اقتصادی کشور بسیار بهتر از وضع امروز بود بنابراین اگر برخی مسئولین به اقتصاد مقاومتی باور ندارند ماندن آنها در این مسئولیت ها خلاف شرع است و استمرار مدیریت آنها خیانت محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید تولیدکنندگان را کمک کرد گفت: در دشت ورامین ظرفیت بالای اقتصادی به ویژه در حوزه دامداری  و کشاورزی وجود دارد و برخی پیچ و خم های اداری تولیدکنندگان را زمین گیر می کند و اداراتدباید به عنوان پشتیبان با تولید کنندگان برخورد کنند و هفته گذشت از دامداری بازدید کردیم که ماهیانه 110 تن شیر تولید می کند و الان تعطیل شده چرا که نیاز به وام بانکی دارد و بانک ها به این تولید کنندگان رحم نمی کند.

محمودی در خصوص حوزه های فرهنگی نیز اظهار کرد: در این حوزه با حمله همه جانبه و وسیع بیگانگان روبرو هستیم و دشمنان نظام صراحتا می گویند غلبه بر جمهوری اسلامی با جنگ نظامی و تحریم ممکن نیست و باید با نفوذ فرهنگی و تاثیرگذاری بر مردم و مغز ها و ذهن ها و تحریک هوس ها به این هدف رسید لذا باید مانع نفوذ این اقدامات شویم و در تولیدات فرهنگی همچون هنر، سینما و کتاب و تئاتر دقت کنیم و در زمینه حجاب نیز متاسفیم که برخی متولیان فرهنگی مسئله حجاب را جدی نگرفته اند.

امام جمعه موقت ورامین افزود: هر کس در حوزه حفاظت از اخلاق و معنویات و حجاب کوتاهی کند بر مسئولیت شرعی خود عمل نکرده و خائن خدا و پیامبر و شهدا و ملت ایران محسوب می شود.

وی گفت: امرو زاقتدار جمهوری اسلامی ایران زبانزد است، کشتی ایران از دست انگلیس آزاد می شود و این سیلی ایران به انگلیس بود و پهباد آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم و اجازه ندادیم کهآنها دست از پا خطا کنند و دیدیم که ملت ایران دشمن را خار کرد.

امام جمعه موقت کرمان: ازدواج سفید و همجنسگرایی اساس خانواده را نابود می‌کند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام احمد شیخ‌بهائی امروز اول شهریورماه در آئین وحدت بخش نماز جمعه ضمن دعوتبه تقوا، با اشاره به آیات و روایات گفت: خداوند انسان را آفرید و به او اختیار داد اما انسان با قرار گرفتن در مسیر صحیح از نعماتی که خداوند به او داده، درست استفاده کند.

وی با تبیین جنبه‌های مادی و معنوی وجود انسان، تصریح کرد: انسان برای کنترل کبر و غرور خود نیاز به تزکیه دارد تا انسان بتواند در جهاد اکبر که همان جهاد با نفس و خودخواهی، خود بینی و هوای نفس، حسادت‌ها و ظلم‌ها مسلط شود.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به مسئله تشکیل خانواده فرهنگ غربی در کل جهان که دارد خانواده را نابود می‌کند، اظهار کرد: همجنس گرایی، ازدواج سفید و ... باعث نابودی اساس خانواده است و در جنگ با این فرهنگ غلط باید شرایط ازدواج‌ها را آسان بگیریم و جوانان را تشویق کنیم، و اینگونه می‌توانیم با این فرهنگ غلط مقابله کنیم.

شیخ‌بهائی با اشاره به روند رشد جمعیتی کشور، تصریح کرد: کشور ما در خطر عظیم کاهش جمعیت است و هرسال آمار تولدها پایین می‌آید.

وی بیان کرد: هشتم  شهریور روز مبارزه با تروریسم و شهادت شهیدان رجایی و باهنر است و ما کرمانی‌ها افتخار داریم که یکی از بزرگترین شخصیت‌های شهید این نظام شهید باهنر است و ایشان در زمان طاغوت در تالیف کتاب‌های دینی جز نفوذی‌ها بودند.
شیخ‌بهائی با بیان این مطلب که به فصل پاییز نزدیک می‌شویم و با توجه به سیلاب‌های تلخ اول سال، خطاب به مردم گفت: مطالبه‌گر باشید و از مسئولین بپرسند و پیگیر شوید که برای پیشگیری از سیل چه اقداماتی انجام داده‌اند.

امام جمعه موقت کرمان با یادآوری این نکته که سازمان‌ها و گروه های معاند میلیاردها دلار برای تهاجم فرهنگی هزینه می‌کنند، گفت: چگونه می‌شود کارخانه تولید چادر مشکی در داخل کشوری که حجم بالای مصرف آن را دارد، تعطیل می‌شود و کره جنوبی باید برای ما چادر مشکی بفرستد و در کنار آن باید انواع لباس‌های مستهجن که لباس نیستند و برهنگی هستند با قیمت ارزان همه جا در دسترس باشد چرا متوجه نیستیم؟

وی خاطرنشان کرد: باید جلوی نفوذ در فرهنگ گرفته شود و نفوذها در حجاب سینما، کتاب، فضای مجازی و غیره دارند کار می‌کنند و مسئولان باید بیدار و هوشیار باشند و مردم باید حواسشان جمع باشد و از مسئولان بخواهند و حساسیت باید بالا باشد.

امام جمعه موقت کرمان تصریح کرد: مدیران باید در مجموعه‌های خود نسبت به مسائل دینی و فرهنگی حساس باشند و خودشان رعایت ضوابط شرعی را مدیریت کنند.

حجت الاسلام شیخ بهائی با تاکید بر این مطلب که حجاب، قانون مشخصی دارد و دستگاه‌های اجرایی باید به وظایف خود را عمل کنند، تاکید کرد: قوه قضائیه نیز باید به این مهم ورود کند و اگر دستگاه‌ها به وظایف خود عمل می‌کنند باید تشویق و اگر نمی‌کنند باید تنبیه شوند.

امام جمعه رشت: وجود رانت و فساد اقتصادی خیانت به خون شهداست

به گزارش ایسنا، آیت‌الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت در خطبه‌های نماز جمعه این شهر،‌ با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دولتمردان در آستانه هفته دولت، اظهار کرد: رهبر انقلاب جهاد در راه رونق تولید را کمتر از جهاد در راه خدا ندانستند و از دولتمردان خواستند که حمایت از تولیدکنندگان را اصل قرار دهند.

وی با بیان اینکه دولت باید انگیزه لازم را برای تولیدکنندگان فراهم کند، گفت: تولیدکنندگان آماده هستند و دولت باید موانع تولید را رفع کند و در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولان در نظام اسلامی باید ساده‌زیست و پاکدست باشند، تصریح کرد: اگر آرمان‌های انقلاب و منویات مقام معظم رهبری به درستی اجرا می‌شد، اکنون نظام مقدس جمهوری اسلامی در جایگاه مورد نظر قرار داشت و افق‌های روشن‌تری در انتظار کشور بود بنابراین دولتمردان نسبت به بیانیه گام دوم التزام داشته باشند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه برخی از مسئولان باید هر روز از مردم عذرخواهی و در پیشگاه الهی توبه کنند، گفت:‌ وجود فساد اقتصادی و رانت در نظامی که با خون شهدا آبیاری شده، خیانت است.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست به وظیفه اصلی خود که همانا نظارت بر دستگاه‌هاست اهتمام داشته باشند و افزود:‌ نمایندگان مجلس وظیفه عزل و نصب مدیران را ندارند و باید مانع از شکل‌گیری فساد در دستگاه‌ها شوند.

آیت‌الله فلاحتی از مسئولان خواست چشم به دست دشمنان نداشته باشند و به مردم تکیه کنند و گفت:‌ مردم ایرام ملتی بصیر و فهیم و ولایتمدار هستند و در برهه‌های حساس نظام هر کجا به مردم اعتماد کردیم موفق شدیم، اما متاسفانه برخی از مسئولان هنوز این مردم را نشناخته‌اند.

امام جمعه رشت از تمامی جوانانی که به جای اردوهای مختلط و هنجارشکنانه به ارودهای جهادی در روستاها و مناطق محروم می‌روند و خالصانه کار می‌کنند سپاسگزاری کرد و یادآور شد: از دانشگاه علوم پزشکی نیز می‌خواهیم نسبت به درمان مردم مناطق محروم به صورت جهادی عمل کنند.

وی با تاکید بر لزوم رفع سریع مشکل مردم در عوارضی جاده امامزاده هاشم، خاطرنشان کرد: هم‌استانی‌ها نباید برای ورود به شهر عوارض پرداخت کنند.

امام جمعه موقت خرم‌آباد: ایران اسلامی در زمینه صنایع دفاعی قدرتمند است

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام بهروز شمسی‌فر امام جمعه موقت خرم‌آباد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: در آیات قرآن کریم آمده است که «از خدا و رسولش اطاعت کنید تا رحمت خدا شامل حال شما شود.

وی با بیان اینکه معدن رحمت پروردگار اهل بیت(ع) هستند، تصریح کرد: توسل به اهل بیت(ع) یکی از راه های جذب رحمت خداوند متعال است، اگر می خواهیم رحمت خدا شامل حال ما شود باید متوسل به اهل بیت پیامبر(ص)  شویم.

شمسی‌فر در ادامه امنیت امروز ایران اسلامی را نشانه اقتدار و عظمت ایران اسلامی دانست و با تاکید براینکه خلیج فارس و تنگه‌هرمز بدون ایران امنیت نخواهد داشت و ایران  می‌تواند امنیت منطقه را حفظ کند، تصریح کرد: با ایثار و رشادت‌های جوانان این سرزمین دشمنان و ابرقدرت‌ها نمی‌توانند فکر تجاوز به این سرزمین را کنند.

امام جمعه موقت خرم‌آباد عنوان کرد: پهباد آمریکا سرنگون و کشتی انگلیس توقیف شد، اما نتوانستند کاری از پیش ببرند چرا که تکیه این ملت بر پرودگار است.

شمسی‌فر با بیان اینکه ایران اسلامی در زمینه صنایع دفاعی قدرتمند است، عنوان کرد: هیچ کشوری جرات حمله به این مملکت را ندارد.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به روز مباهله بیان کرد: حضرت علی (ع) به لحاظ علم و فضلیت و تقوا و شجاعت و در همه صفات برتر است.

امام جمعه موقت ساری: شهیدان رجایی و باهنر مصداق بارز ایمان و شهادت هستند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام یوسف یوسف پور امام جمعه موقت ساری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه امروز ساری  با اشاره به دوم شهریور ماه آغاز هفته دولت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، تعداد شهدای ترور کشور را 17 هزار نفر و شهدای ترور مازندران را 106 نفر اعلام و اظهار کرد: جامعه دین محور، دین باور و دین مدار به این معناست که تمام شئون اجتماعی،اخلاقی و رفتاری همه بر پایه مقررات دین مقدس الهی محمدی است.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، قطع وابستگی کشور به فروش نفت و عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: اگر چه با شرایط تحریمی کلید زدن اقتصاد کشور کار آسانی نیست اما مقام معظم رهبری تاکید کردند که حل مشکل اقتصاد کشور باید کلید بخورد.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به شاخصه های دینی خاطرنشان کرد: جامعه دینی نمایش بزرگی و عظمت خداوند متعال است و آنچه که بلوغ پیدا کرده و جلوه می کند عظمت و جایگاه کبریایی خدا است.

حجت الاسلام یوسف پور افزود: جامعه دینی دارای هدف و شاخصه های ویژه بوده با این توضیح که در این جامعه اعتقاد، عمل، گفتار و همه شئونات دینی بر پایه آیین اسلام است.   

وی با یادآوری اینکه مشکل اصلی دوران بربریت و جاهلیت کوچک شمردن خدا و بت پرستی بود، بیان کرد: مشکل جامعه امروز دنیا نیز همین است، جامعه به اصطلاح مدرن نیز خدا را در جایگاه خود نمی شناسند و به آن توجه ندارند.

امام جمعه موقت همدان: پیاده‌راه بوعلی باید مظهر منطق بوعلی باشد نه بی حجابی

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدحسن فاضلیان امام جمعه موقت همدان امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر همدان، با اشاره به زادروز بوعلی سینا و پاسداشت مقام پزشک در یک شهریورماه، اظهار کرد: این شخصیت افتخاری برای استان همدان است و باید خیابان و پیاده‌راه بوعلی با منطق بوعلی همراه بوده و این مکان باید مظهر کتاب‌های بزرگ او باشد نه مظهر بی حجابی و بی عفتی؛ چنین وضعیتی در شان و شوکت همدان و بوعلی نیست.

وی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب پزشکان خارجی در ایران فعالیت می‌کردند که حتی زبان مردم ما را نمی‌دانستند اما امروز از گوشه کنار جهان برای حل مشکلات پزشکی‌ خود به ایران مراجعه می‌کنند.

امام جمعه موقت همدان اظهار کرد: دشمن می‌خواهد با نماز، تقوا، عفت و اعتقادات ما بازی کنند تا قبح گناه و معصیت ریخته شود به طوریکه اجرای این برنامه‌های مبتذل در جامعه حساب شده است.

وی عنوان کرد: امام علی(ع) در نامه خود به امام حسین(ع) و همه سفارش کردند که در همه جا تقوا و نظم را حفظ کنید.

فاضلیان با اشاره به دیدار دولتمردان با مقام معظم رهبری و اینکه در این دیدار مطرح شد که عده ای فکر می کنند ما به بن بست رسیده ایم که تفکر غلطی است، عنوان کرد: کسی که تقوا داشته باشد در بن بست و پریشانی گرفتار نمی‌شود و تقوا یک بزرگراه و شاهراه سعادت اخروی و ابدی است.

وی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت اضافه کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، شاخص‌های حکومت علوی عبارتند از پاکدامنی، عدالت، پارسایی و با مردم بودن و با این شاخص‌ها می‌توانیم اقدامات دولت را بسنجیم.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه روسای جمهوری، وزرا و دولتمردان از زندگی شهیدان رجایی و باهنر الگو بگیرند، گفت: شهید رجایی فردی ساده زیست و دارای منطق بود و همواره می گفت باید به کسانی خدمت کنیم که زبان تقدیر و اعتراض ندارند نه اینکه خدمت به فامیل و بستگان را اولویت قرار دهیم.

امام جمعه اردبیل: آمریکا از تروریسم دولتی حمایت می‌کند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در اردبیل  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر با اشاره به حمله پهپادهای اسرائیل به نیروهای حشدالشعبی در عراق، اظهار کرد: این حمله نقض آشکار حاکمیت ملی است که متاسفانه سازمان ملل و کشورهای اروپائی مدعی دموکراسی و آزادی که دست آمریکا ملعبه شده‌اند از این جنایت به راحتی می‌گذرند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با پشتیبانی آمریکا به خود جرات داده تا کشورهای منطقه را تهدید کند، خاطرنشان کرد: جای تاسف اینجاست که کشور همسایه ما آذربایجان به محل نشست و برخاست این پهپادهای اسرائیلی تبدیل شده و در حقیقت جمهوری آذربایجان به خادمی آمریکا و اسرائیل افتخار می‌کند.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: ملت عراق آنقدر از آمریکائی‌ها متنفر هستند که این حمله ناجوانمردانه پهپادهای اسرائیلی به نیروهای حزب‌اللهی عراق در حقیقت دولت این کشور را به سمت دوستی و ارتباط بیشتر با ایران سوق خواهد داد.

عاملی افزود: تحرک رژیم صهیونیستی و پشتیبانی آمریکائی‌ها از آنها فضایی را فراهم کرده تا یک جنگ مذهبی و قومی وحشتناکی در عراق رخ دهد که ضروری است مردم این منطقه با حفظ وحدت و یکپارچگی زمینه این تفرقه را از بین ببرند.

وی خطاب به سران جمهوری آذربایجان بیان کرد: بهتر است سران این کشور به ماهیت آمریکا و رژیم صهیونیستی پی ببرند و یقین داشته باشند که اگر انها در رفتار خود صداقت داشتند امروز قره‌باغ در دست آذری‌ها بود.

امام جمعه اردبیل خوش خدمتی جمهوری آذربایجان نسبت به آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی را یادآور شد و گفت: در حالی که آمریکایی‌ها از ارمنی‌ها حمایت می‌کنند جمهوری آذربایجان برای آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها فرش قرمز پهن می‌کند که ضرورت دارد سران این کشور دوست و دشمن خود را بشناسند.

امام جمعه موقت اصفهان: اگر می‌خواستیم با دنیا همراه باشیم، از اول بودیم، نیازی نبود انقلاب کنیم

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین میردامادی امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه امروز، اظهار کرد: نعمات خدا متعلق به شما نیست، تنها امانت و امتحان است، پول، وزارت و حتی فقر امتحان است، نعمات الهی را به خاطر معصیت از خود دور نکنید.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: هفته آینده جریانات جالب و افتخارآمیزی پیرامون ولایت وجود دارد، از جمله دوشنبه که روز مباهله است. در این روز عده‌ای مسیحی به مکه آمدند و اسلام را شناختند و قبول کردند تا به مشروط اینکه عیسی فرزند خداست، اسلام بیاورند.

وی افزود: حتی اگر تمام مشرکین در مقابل مسلمین بایستند، نباید مسلمانان از مواضع خود کوتاه بیایند، امروز می‌گویند تمام دنیا سند 2030 را پذیرفته، شما هم مجبورید بپذیرید، شما غلط می‌کنید، امتیاز آنها تو سرشان بخورد.

میردامادی ادامه داد: ارزش‌های اسلامی را نباید معامله کنیم. دنیا بر روی حجاب خیلی بحث ندارد، آیا قرآن هم آیاتش حذف شده است؟ مگر ما تابع دنیا هستیم؟ آن هم دنیایی که می‌دانیم جز دشمنی با ما ندارند.

خطیب نماز جمعه اصفهان گفت: امروز دو جنگ با ایران در میان است، یکی جنگ افتصادی و دیگری اینکه سعی می‌کنند ارزش‌های دینی و اسلامی را کمرنگ کنند، بد حجابی، رانت خواری و گناه‌های دیگر را متداول و عادی کنند.

وی تاکید کرد: مسئولان ما باید توجه داشته باشند که چه کسی آن‌ها را بر مسند آورده است و شهید داده‌ایم، اگر می‌خواستیم با دنیا همراه باشیم، از اول بودیم، نیازی نبود انقلاب کنیم.

میردامادی افزود: مقام معظم رهبری در یکی از سخنانشان، در جلسه‌ای که همه مسئولان بودند، گفتند نگاه به تولید کنندگان را ضروری می‌دانم، تولید کنندگان مانند رزمندگان سال‌های دفاع مقدس هستند و سرمایه‌داران نباید سرمایه خود را به کشورهای دیگر بفرستند، این خیانت است.

وی گفت: مقام معظم فرمودند، در مقابل تولید، هفت خوان رستم را باید طی کرد و متاسفانه در این مملکت، هفتاد خوان وجود دارد. مملکتی که امروز زیر فشار دشمنان خطرناک خود، اسرائیل، آمریکا، اروپا و کشورهای صهیونیستی است و کاری می‌کنند که تولیدکننده پول خود را از کشور خارج کند.

میردامادی درخصوص بیانات مقام معظم رهبری و مسئله تولید ملی، افزود: هنوز چیزی نشده ارزش افزوده آمده است، از مجریان کشور می‌خواهیم مهلت بدهند، تشویق کنند تا همه چیز درست شود.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: فرهنگ اولویت دوم کشور است و با حمله همه جانبه و جبهه وسیع بیگانگان مواجه هستیم. باید توجه ویژه به این موضوع شود، حمله اول دشمن اقتصادی و حمله دوم فرهنگی است.

وی افزود: دشمن قصد دارد به امور فرهنگی نفوذ کند و ایمان را از درون از بین ببرد، بنابر این باید توجه داشت که مسئولان و قوه قضائیه با قدرت در مقابل مفسدین اقتصادی و فرهنگی ایستادگی کنند.

میردامادی ادامه داد: از جرم‌هایی که از افراد می‌شنویم، خجالت می‌کشیم، مردمی که مارا به همه چیز رسانده‌اند باید جوابشان این باشد؟ با جسارت می‌گویم جناب آقای رئیسی به رسیدگی‌ها ادامه دهید، ما از شما راضی هستیم.

خطیب نماز جمعه اصفهان گفت: فرد عزیزی مثل آقای رئیسی نه عقب‌نشینی می‌کند و نه از کسی می‌ترسد، باید همچون مختار همه تبهکاران را از سوراخ‌ها بیرون کنند.

تاکید امام جمعه ایلام بر لزوم ورود سرمایه گذاران به استان

امام جمعه ایلام گفت: به‌عنوان خدمت‌گزار نظام، با تمام وجود از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنم، باید زمینه برای ورود سرمایه‌گذاران فراهم شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: در ایلام ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد و مسوولان موظف هستند زمینه حضور سرمایه گذاران در این استان را فراهم سازند.

وی افزود: سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در ایلام دارند بنده به عنوان خدمتگزار نظام با تمام وجود از طرح‌های آنان در راستای اشتغال‌زایی جوانان این استان حمایت خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در ایلام با تبریک هفته دولت گفت: صبر در برابر سختی‌ها و مشقت‌ها زندگی را شیرین می‌کند و جایگاه انسان را نزد خداوند ارتقا می‌دهد.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که کشور در جنگ اقتصادی قراردارد، عدم سرمایه گذاری سرمایه گذاران و نبود برنامه ریزی مناسب به مشکل بزرگی برای اقتصاد کشور تبدیل شده است، بنابراین در راستای استفاده بهتر و بیشتر از طرفیت‌های موجود باید تلاش شود.

نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: شعار سال «رونق تولید» با استقلال حفظ می‌شود اگر مسوولان این موضوع را راس برنامه‌های خود قرار دهند بدون شک تحریم دشمن بر  کشور تاثیرگذار نخواهد بود.

انتهای پیام