• شنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۲
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98060200595
  • منبع : نمایندگی کردستان

40 رشته دکترا به دانشگاه کردستان اختصاص یابد

رئیس دانشگاه کردستان

استاندار کردستان در رابطه با بحث درخواست افزایش رشته گفت: انتظارداریم ۴۰ رشته دکتری به دانشگاه ‌کردستان اختصاص یابد.

به گزارش ایسنا، بهمن مرادنیا در جلسه شورای دانشگاه که با حضور وزیر علوم در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های دانشگاهی در دانشگاه های استان ضعیف و کم است و کمترین بهره از منابع کشور را دارد و توسعه دانشگاهی برای کردستان بسیار مهم بوده بنابراین این تحولات برای استان ضروری است.

وی افزود: در گذشته کارهای خوبی در سایر استان‌ها صورت گرفته و آنها از منابع کشوری بهره های خوبی برده اند اما کردستان نتواسته از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کند.

مرادنیا عنوان کرد: بهره مندی کشور عراق و اقلیم کردستان از ظرفیت های بسیار خوب دانشگاهی کردستان می تواند به ایجاد همبستگی بیشتر بین ایران و عراق کمک کند، لذا در این حوزه باید تصمیمات جهادی برای کردستان گرفته شود.

وی در رابطه با بحث درخواست افزایش رشته گفت: انتظارداریم ۴۰ رشته دکتری به دانشگاه ‌کردستان اختصاص یابد .

استاندار کردستان افزود: کردستان از کمترین میزان  سرانه اعتبارات در کشور برخوردار است این مهم نیازمند بازنگری جدی است.  

وی ادامه داد: در حال حاضر کارشناسی زبان کردی در دانشگاه کردستان تدریس می‌شود، اما  دانشجویان ما برای ادامه باید به کشورهای دیگر مراجعه کنند.

مرادنیا با تاکید براینکه فارغ التحصیلان زبان کردی باید برای ادامه، از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنند گفت: در خواست جامعه دانشگاهی استان تدریس این رشته در رده کارشناسی ارشد است.

وی عنوان کرد: برندسازی در کردستان باید صورت گیرد و ما باید بتوانیم این رشته را به زبان انگلیسی تدریس کنیم. این امر موجب افزایش جذب دانشجو در دانشگاه کردستان خواهد شد.

استاندار کردستان یادآور شد: دولت به توسعه استان کردستان اعتقاد دارد و این حمایت جدی تر است.


انتهای پیام