• شنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۶
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 98060200601
  • منبع : نمایندگی کردستان

سرانه آموزشی دانشگاه های کردستان بسیار کم است

دانشگاه کردستان

نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه آموزشی دانشگاه های کردستان بسیار کم است و باید افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، علیمحمد مرادی در جلسه شورای دانشگاه های استان که با حضور وزیر علوم در دانشگاه کردستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه برای تحول در جامعه باید به علم و دانش روز مجهز باشیم، اظهار کرد: بدون توانایی علمی به هیچ جایی نخواهیم رسید.

وی افزود: تربیت و توسعه نیروی انسانی کار بزرگی است و توجه به این امر در کشورهای بزرگ موجب توسعه شده است .

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان بیان کرد: ما هنوز به توسعه نرسیده‌ایم به دلیل اینکه  آموزش و پرورش تحقیقاتش در راستای دانایی نیست و لازم است برای رسیدن به توسعه باید به این سمت حرکت کنیم.

وی در مورد تبدیل وضعیت نیروهای دانشگاه کردستان عنوان کرد: تعداد نیروهای شرکتی این دانشگاه زیاد است و باید تبدیل وضعیت شوند.

مرادی عنوان کرد: سرانه آموزشی دانشگاه های کردستان بسیار کم است و باید افزایش یابد.

وی اعلام کرد: ردیف بودجه اگر نداشته باشیم دانشگاه توسعه نمی‌یابد که باید برای شهرستان های قروه و سقز ردیف بودجه در نظر گرفته شود.

نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشکده صنعت و معدن قروه نیازمند حمایت و نیروی انسانی بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا توقع داریم وزارت علوم نسبت به کردستان عنایت ویژه ای داشته باشید .

حجت الاسلام بیابانی، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه کردستان با اشاره به چالش های پیش روی دانشگاه کردستان گفت: حل همه چالش به عنایت ویژه نسبت به ظرفیت‌های دانشگاه ختم می‌شود .

وی یادآور شد: سرعت توسعه در سایر دانشگاه‌ها نسبت به این دانشگاه بیشتر بوده است و این می طلبد که توجه بیشتری به این دانشگاه شود.


انتهای پیام