• شنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۱
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 98060200624
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

کشف بیش از 42 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرزهای مشترک ایران و افغانستان

کنترل انبارهای نگهداری کالای قاچاق
عکس تزئینی است

فرمانده هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد گفت: مرزبانان این فرماندهی از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به کشف انواع کالای قاچاق با ارزشی بالغ بر 42 میلیارد ریال شده‌اند.

کاظم صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اغلب این کالاها شامل پارچه، لوازم آرایشی، پوشاک، کفش و... است که در این ارتباط بیش از 20 متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.   

وی با اشاره به کشف بیش از 10 هزار لیتر سوخت قاچاق طی 10 روز گذشته توسط مرزبانان این فرماندهی افزود: از ابتدای امسال بالغ بر 280 هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش یک میلیارد و 540 میلیون ریال در مرزهای مشترک ایران و افغانستان کشف و ضبط و تعدادی متهم نیز دستگیر شدند.

صمدی مطرح کرد: همچنین در همین بازه زمانی حدود 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در مرز دوغارون کشف و تعدادی قاچاقچی و اشرار دستگیر شدند و انواع تجهیزات همراه متهمان کشف و ضبط شد.

فرمانده هنگ مرزی تایباد از دستگیری بیش از 500 متجاوز مرزی طی 10 روز گذشته خبر داد و افزود: امسال تاکنون حدود هفت هزار و 400 متجاوز مرزی که قصد ورود غیر قانونی به کشور را داشته‌اند، توسط نیروهای مرزبانی مستقر در محدوده حفاظتی این هنگ دستگیر شدند.  

خراسان‌رضوی بیش از 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که 90 کیلومتر آن در تایباد قرار گرفته است.


انتهای پیام