• شنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۹
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 98060200654
  • منبع : نمایندگی زنجان

نجات 10 موتور سوار توسط نیروهای هلال‌احمر زنجان

هلال احمر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، از نجات جان 10 موتورسوار توسط نیروهای این مرکز طی روز گذشته (جمعه) خبر داد.

غفور آقاجانلو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه این افراد در دره‌های سرخ‌آباد شهرستان طارم راه خود را گم کرده بودند، اظهار کرد: شامگاه جمعه طی تماس تلفنی با پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر مبنی بر گم شدن 10 موتور سوار، نیروهای امداد کوهستان عازم منطقه شدند.

وی ادامه داد: در واقع این 10 نفر از روستای ماری ارمغانخانه به سمت شهرستان طارم در تردد بودند که در مسیر پیاده‌روی روستای سرخ‌آباد راه را گم می‌کنند. همچنین دو نفر از این افراد به داخل دره‌ای افتاده بودند و به لحاظ آب آشامیدنی و جیره غذایی مشکل داشتند.

آقاجانلو افزود: تماس تلفنی با 112 امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان توسط یکی از موتورسواران انجام شده بود. نیروهای امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر نیز از ساعت 19 شامگاه جمعه تا ساعت 24، این موتورسواران را پیدا کرده و با کمک اهالی به روستای سرخ‌آباد منتقل کردند.

به گزارش ایسنا، نیروهای امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان، 27 مردادماه امسال نیز دو نفر گرفتار در صخره‌های منطقه گلجیک را پس از ساعت‌ها تلاش نجات دادند.

انتهای پیام