• یکشنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۴
  • دسته‌بندی: آذربایجان شرقی
  • کد خبر: 98063115156
  • خبرنگار : 50004

مدیرکل امور شهری استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد:

 ضرورت برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها

image.png

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل امور شهری استانداری آذربایجان شرقی بر ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب و برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، مرتضی علیخانی در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان در سال جاری با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی برای صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار کرد: همگی باید برای صرفه جویی و بهبود استفاده از این نعمت خدادادی، دست به دست دهیم تا شاهد مشکلاتی همچون کم آبی و خشکسالی در کشور نباشیم.
 
وی از تجاوز به حریم و بستر روخانه‌ها در برخی از روستاها و اماکن گردشگری استان، انتقاد کرد و گفت: ویلاسازی در حریم رودخانه‌ها در برخی از نقاط استان به حدی رسیده که به بستر روخانه نیز تجاوز شده است.

وی متذکر شد: در صورت بی‌توجهی به این موضوع و عدم برخورد با خاطیان توسط دستگاه‌های مسئول، شاهد خسارات بسیار زیادی به هنگام وقوع حوادث و بلایای طبیعی همچون سیل در این مناطق خواهیم بود.
 
یوسف غفارزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان نیز در این جلسه از بهبود 25 درصدی وضعیت مخازن آبی سدهای استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار کرد: وضعیت آب‌های زیر زمینی استان به عنوان منابع استراتژیک استان رو به بهبود بوده و شیب منفی آن در حدود 9 میلیون متر مکعب نیز کاهش یافته و به سمت تراز مثبت در حال حرکت است.

انتهای پیام