• سه‌شنبه / ۲ مهر ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۸
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: 98070201745
  • منبع : نمایندگی ایلام

معاون امور عمرانی استاندار ایلام خبر داد:

بهره‌برداری از چند طرح شاخص راه، تا 15 روز قبل از اربعین

سفر وزیر راه و شهر سازی به خوزستان

ایسنا/ایلام معاون عمرانی استانداری استان با بیان اینکه بخش حمل‌ونقل یکی از موضوعاتی است که می‌تواند تردد زائران را تسهیل کند، گفت: قبل از اربعین98 پروژه‌های مهمی در استان به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گزارش ایسنا، مهندس «احمد کرمی» در همایش زائریاران اربعین و پیشگیری از حوادث و سوانح ترافیکی  با بیان اینکه آمار خروج زائران در دهه اول امسال چشمگیر بود، اظهار کرد: این آمار  با توجه به لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق نسبت به سال گذشته 5 برابر بوده است.

کرمی با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌ها و اقدامات خوبی در استان انجام شده است گفت: سعی خواهیم کرد تا ۱۵ روز قبل از اربعین طرح‌های شاخص را به بهره‌برداری برسانیم.

وی خاطرنشان کرد ‌: در بخش راه‌ها که بستر تردد زائران است بخشی از مسیر ایلام به مهران علاوه بر اقدامات سال‌های گذشته به طول ۱۱ کیلومتر امسال نیز چهار بانده خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار ایلام خاطرنشان کرد: در حوزه ایمنی راه‌های استان، به طول ۲۳ کیلومتر در مسیرهای ایلام -مهران - ایوان و سرابله لاین‌های رفت و برگشت جدا سازی شده است.

وی گفت:  کنارگذر غربی در شهر مهران آماده‌سازی شده است و آسفالت آن در دستور کار قرار گرفته است.

کرمی با بیان اینکه  ایمن سازی راه‌ها به تنهایی کارساز نیست، گفت: گاهی یک تصمیم اشتباه پشت فرمان، عواقب تلخی به دنبال دارد که برای جلوگیری از این موضوع، نیازمند رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هنگام تردد در محورهای مواصلاتی هستیم.

وی تصریح کرد:  نیاز است در حوزه فرهنگ ترافیک به آگاه‌سازی و فرهنگ درست رانندگی کردن و توجه به قوانین در سطح جامعه تلاش بیشتری شود.

معاون عمرانی استاندار ایلام با قدردانی از پلیس در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه‌ها، گفت: کاهش تصادفات در آینده حاصل آموزش‌های ریشه‌ای و پایه‌ای امروز است.

انتهای پیام