• چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۵
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98072418683
  • خبرنگار : 50031

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد

فعال بودن 56 پروژه راهسازی در استان فارس

فعال بودن 56 پروژه راهسازی در استان فارس

ایسنا/فارس معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به نقش اثرگذار فارس در ارتباطات زمینی، یادآور شد که هم اینک 56 پروژه راهسازی در این استان فعال است.

به گزارش ایسنا، خیرالله خادمی چهارشنبه 24 مهر در حاشیه بازدید از محورهای ارتباطی جنوب شرق استان فارس، گفت: استان فارس هم به واسطه نقش محوری که در حمل و نقل دارد، هم به لحاظ وسعت و همچنین از لحاظ جمعیت و اینکه حلقه ارتباطی با بنادر جنوب کشور محسوب می‌شود، جزو استان‌های با اولویت در حوزه راه‌های ارتباطی است.

او با بیان اینکه بالغ بر 22 طرح راهسازی، بزرگراهی و راه اصلی در قالب 56 پروژه در سطح کل استان فارس اجرایی شده است، گفت: 2200 کیلومتر مسیر بزرگراهی در استان فارس در برنامه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل است که تاکنون 1000 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده، 700 کیلومتر در دست اجرا و مابقی نیز در مرحله مطالعه است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از محور شیراز – فسا – داراب – گهکم، گفت: این محور یکی از محورهای ارتباطی به بندرعباس و سایر بنادر جنوبی است که از سمت شیراز به فسا به صورت بزرگراهی به اتمام رسیده و اکنون زیر ترافیک قرار دارد؛ از سمت فسا به داراب هم حدود 50 کیلومتر از 100 کیلومتر طول مسیر، به بزرگراه تبدیل شده است.

او با بیان اینکه باقیمانده این مسیر نیز مراحل اجرایی را طی می‌کند، گفت: تنها حدود 12 کیلومتر از مسیر به مناقصه نرفته که امیدواریم با تامین اعتبارات لازم و انجام مناقصه، وارد فاز اجرایی شود.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای کشور در خصوص محور فسا به سمت جهرم نیز گفت: محور فسا به سمت جهرم نزدیک به 70 کیلومتر است و عملیات اجرایی در 2 قطعه آغاز شده و امیدواریم با تزریق منابع مالی و البته قیر لازم، تسریع شود.

خادمی ابراز امیدواری کرد که سال آینده منابع مالی بهتر و بیشتری به این پروژه اختصاص یابد و گفت: دو پروژه بزرگراهی در شهرستان فسا داریم که یکی محور شیراز – فسا و داراب به سمت بنادر جنوب کشور و دیگری محور فسا به سمت استهبان – نیریز و نهایتاً استان کرمان است؛ خوشبختانه چهارخطه شدن هر دو محور از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بوده و عملیات اجرایی نیز آنها نیز روند خوبی دارد.

انتهای پیام