• چهارشنبه / ۸ آبان ۱۳۹۸ / ۲۱:۱۷
  • دسته‌بندی: انرژی هسته‎‌ای
  • کد خبر: 98080804390
  • خبرنگار : 71621

ابراز تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری با رئیس جدید آژانس در جهت حفظ برجام

ابراز تمایل اتحادیه اروپا برای همکاری با رئیس جدید آژانس در جهت حفظ برجام

سخنگوی اتحادیه اروپا از تمایل این اتحادیه برای همکاری با مدیر جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حفظ برجام خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سرویس اقدامات خارجه اروپا، سخنگوی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای با تبریک انتصاب رافائل ماریانو گروسی به عنوان مدیرکل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و با اشاره به نقش اساسی این آژانس در نظارت و راستی‌آزمایی تعهدات ایران ذیل برجام نسبت به حمایت کامل از مدیرکل جدید این آژانس و افزایش همکاری‌ها در خصوص حفظ و اجرای کامل برجام ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایسنا، رافائل گروسی دیروز، سه‌شنبه توانست آرای کافی را برای جانشینی یوکیا آمانو به عنوان مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دست آورد.

رافائل گروسی آرژانتینی که ۵۸ سال سن دارد در رقابتی نزدیک با کورنل فروتای رومانیایی، معاون سابق یوکیا آمانو، مدیرکل درگذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مدیرکل موقت این آژانس توانست پیروزی را از آن خود کند.

گروسی روز سه‌شنبه توانست دو سوم آرای مورد نیاز را از آن خود کند و حمایت ۲۴ کشور عضو شورای حکام را به دست آورد. 10 کشور دیگر از فروتا حمایت کردند و یک کشور رای ممتنع داد.

رافائل ماریانو گروسی پس از انتصاب به مقام ریاست آژانس در پاسخ به سوال خبرنگاری که در خصوص رویکرد وی در مواجه با مسائل هسته‌ای ایران می‌پرسید، وعده داد که به صورت مستقل و بی‌طرفانه عمل خواهد کرد.

وی حاضر نشد که بیش از این در خصوص جزئیات رویکرد خود در خصوص ایران صحبت کند.

انتهای پیام