• چهارشنبه / ۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۹
  • دسته‌بندی: عمران و اشتغال
  • کد خبر: 98090604067
  • خبرنگار : 80001

قیمت مسکن ملی در پرند اعلام شد

قیمت مسکن ملی در پرند اعلام شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان این‌که قیمت هر متر مربع طرح ملی مسکن در شهر جدید پرند حدود ۳.۵ میلیون تومان خواهد بود، گفت: به محض آغاز ثبت نام در استان تهران آمادگی نام‌نویسی برای ۲۵۰۰ واحد داریم.

محسن وطن‌خواهی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سهمیه شهر جدید پرند در طرح اقدام ملی مسکن ۲۶ هزار واحد است که ۵۰۰۰ واحد با پیشرفت حدود ۵۰ درصد در حال ساخت است. ۷۴۰۰ واحد نیز در مرحله آماده‌سازی زمین قرار دارد که به زودی وارد عملیات اجرایی می‌شود. به محض این‌که در استان تهران ثبت نام آغاز شود ۲۵۰۰ واحد در مرحله اول ثبت نام خواهیم کرد.

وی درباره قیمت واحدهای طرح اقدام ملی  در شهر جدید پرند گفت: درخصوص قیمت‌ها تابع وزارتخانه هستیم که اعلام کرده‌اند باید بر اساس قیمت تمام شده باشد. هنوز قیمت نهایی اعلام نشده اما در شهرهای اطراف تهران قیمت‌ها حدود متری ۳.۵ میلیون تومان برآورد می‌شود که ۱۰۰ میلیون تومان آن وام با نرخ سود ۱۸ درصد است و مابقی احتمالا در چند مرحله  از متقاضیان دریافت خواهد شد.

امتناع برخی  متقاضیان از تحویل واحدهای مسکن مهر

مدیرعامل عمران پرند با ابراز گلایه از کسانی که نسبت به تحویل واحدهای مسکن مهر خود اقدام نمی‌کنند گفت: در حال حاضر ۲۳۰۰ واحد آماده داریم که صاحبان حدود ۷۰۰ واحد آن از تحویل خودداری می‌کنند؛ زیرا برای تحویل باید مابه‌التفاوت را بپردازند و کارت قسط بگیرند. هیچ پول اضافه‌ای درخواست نشده و بر اساس دستورالعمل‌ها اعلام کردیم مازاد را بپردازند. بهایی که متقاضیان باید بپردازند بسیار کمتر از قیمت روز نصبیات است. به طور مثال در پروژه کوزو متقاضیان باید حدود هشت تا ۱۰ میلیون تومان مابه‌التفاوت بپردازند، در حالی که یک پکیج کولر همین حدود قیمت دارد که نصب شده و نهایتا پیمانکار مبالغ اضافی را از شرکت عمران طلب می‌کند ولی ما هیچ فشاری به متقاضیان وارد نکردیم. با این وجود بسیاری از متقاضیان بابت تعهدات قانونی خود دست ما را خالی گذاشته‌اند.

وطن‌خواهی مشکل دیگر تحویل واحدها را عمل نکردن دستگاه‌های خدمات‌رسان به تعهداتشان دانست و افزود: مشکل اساسی ما به نبود خدمات و انشعابات مربوط می‌شود که دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم را انجام نمی‌دهند. به همین دلیل تفاهم‌نامه‌ای با آبفای جنوب غرب تهران امضا کردیم و گفتیم ۱۰ میلیارد تومان نقد می‌دهیم و ۲۴ میلیارد تومان از طریق تهاتر پرداخت می‌کنیم. اما مثل پیمانکاران بخش خصوصی به ما می‌گویند سهم ۱۰ میلیارد تومان را بپردازید تا پیمانکار بگیریم. مسکن مهر که فقط مربوط به وزارت راه و شهرسازی نیست. لذا انتظار داریم دستگاه‌های خدمات‌رسان تعامل بهتری از خود نشان دهند.

وی ادامه داد: بخش عمده واحدهای مسکن مهر پرند را که معارض ندارند انشاءالله با تکمیل انشعابات تا پایان سال تحویل می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، مساله دیگر را کمبود آسانسور دانست و گفت: حدود ۴۰۰۰ واحد معطل آسانسور هستند و با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت آسانسور بسیار بالا رفته است. دو مناقصه برای نصب آسانسور گذاشتیم که کسی شرکت نکرد. با این حال قرارداد آسانسور را تا یک ماه آینده نهایی می‌کنیم و آسانسورها را در بلوک‌ها نصب خواهیم کرد تا بخش عمده‌ای از مردم بتوانند ساکن شوند.

حدود ۱۲ هزار واحد را تا پایان سال تحویل می‌دهیم

وطن‌خواهی با بیان این‌که کل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر پرند ۱۶ هزار واحد است که ۴۰۰۰ واحد آن دارای معارض و مساله حقوقی است، گفت: حدود ۱۲ هزار واحد تا پایان سال تحویل می‌شود. البته این را تاکید می‌کنم که مردم باید پای کار بیایند. مراجعه به کارگزاری بسیار کم  است. با توجه به رأفت اسلامی که ما به عنوان دولت نشان می‌دهیم خیال متقاضیان ازعدم تحویل واحدهایشان به افراد دیگر راحت  است. اگر  بخش خصوصی بود دو اظهارنامه می‌فرستاد و بعد واحد را به کسی دیگر می‌دادند. ولی ما کسانی که بدقولی می‌کنند را نهایتا جابجا می‌کنیم. البته هشدار می‌دهیم اگر مجبور شویم و برایمان محرز شود که واحدها دست دلالان است آنها را حذف خواهیم کرد.

وی درباره آخرین  وضعیت پروژه‌های شهر جدید پرند گفت: بخش عمده‌ای از خیابان‌های شهر آسفالت شده است. باند شمالی کنار گذر شمالی شهر را که یک بانده بود را دوبانده کرده‌ایم که آسفالت آن را روز گذشته شروع کردیم و انشاءالله تا ۲۲ بهمن به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل عمران پرند ادامه  داد: آتش‌نشانی و چندین پارک را ساخته‌ایم. ۴۳ را تکمیل کرده‌ایم و چهار مدرسه در حال ساخت داریم که تا مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد. از جمله کمبودهای شهر، درمانگاه است که با سپاه در این زمینه قرارداد بسته‌ایم. زمین درمانگاه را ظرف هفته آینده تحویل سپاه می‌دهیم که برای نیروهای مسلح یک درمانگاه مجهز بسازند. در حال حاضر نیز یک ساختمان آماده به مساحت حدود ۱۰۰۰ متر در اختیار لشگر ۲۰ رمضان گذاشتیم که تا ماه آینده به شکل درمانگاه عمومی راه می‌افتد و بزرگترین درمانگاه پرند می‌شود.

وطن‌خواهی درباره آخرین وضعیت مترو پرند پرند اظهار کرد: مترو فرودگاه امام (ره) تا شهر جدید پرند به طول ۱۹ کیلومتر در دستور کار قرار دارد که با توجه به نوسانات نرخ ارز، کار مترو با مشکل برخورد اما ان‌شاءالله به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. چند روز قبل با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید جلسه‌ای در این زمینه داشتیم. مبلغی را به شرکت مترو پرداخت کرده‌ایم اما عملیات اجرایی را شروع نکرده‌اند. اگر تاخیر کنند مثل مترو هشتگرد عمل می‌کنیم و شرکت عمران با قرارگاه خاتم کار را شروع می‌کند. بعد  از این‌که به بهره‌بردرای رسید تحویل مترو تهران به عنوان بهره‌بردار خواهیم داد.

انتهای پیام