• دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۴
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98091107638
  • خبرنگار : 50189

در جلسه بررسی پروژه‌های عمران شهری مطرح شد

از احداث پل معلق تا آخرین وضعیت تله‌کابین و تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

از احداث پل معلق تا آخرین وضعیت تله‌کابین و تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان

ایسنا/کرمان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان اظهار کرد: زمانی که تله‌کابین شهر کرمان به بهره‌برداری برسد، مردم را به بالای کوه می‌رساند لذا یک امکان جدید برای آن در نظر گرفتیم تا ارتباط بین دو کوه (شیوشگان یا صاحب الزمان) که اکنون تنها راه دسترسی به آن از طریق کوهنوردی و هوایی است، از طریق یک پل معلق ایجاد شود.

"مصطفی آیت‌الهی‌موسوی" ظهر امروز ۱۱ آذرماه در جلسه بررسی پروژه‌های عمران شهری گفت: طرح ترافیکی میدان بیرم‌آباد برای بهبود وضعیت ترافیک این منطقه در آینده نزدیک اجرا خواهد شد که این طرح در شورای ترافیک به تصویب رسیده است.

وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به وضعیت تله کابین شهر کرمان، با بیان اینکه تا پایان سال جاری ایستگاه‌های تله‌کابین پایین و بالای کوه به بهره‌برداری خواهد رسید، تصریح کرد: فضای سبز پروژه تله‌کابین نیز حداکثر تا عید نوروز کامل خواهد شد ضمن آنکه تجهیزات مورد نیاز این پروژه به‌صورت کامل خریداری شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه مجوز مسیر اختصاصی برای پروژه بام کرمان گرفته شود، بیان کرد: در پایین کوه برای پروژه بام کرمان پارکینگی احداث می‌شود تا هر خودرویی به بالای کوه نتواند عبور و مرور کند.

وی اظهار کرد: برای پروژه تله‌کابین شهر کرمان یک امکان جدید در نظر گرفته ایم تا ارتباط بین دو کوه (شیوشگان) که اکنون تنها راه دسترسی به آن از طریق کوهنوردی و هوایی است را به وسیله پل معلقی با هزینه خود سرمایه‌گذار (موسسه ملل) ایجاد کنیم که خوشبختانه با این طرح موافقت شده است.

۱۲ بهمن ماه؛ افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید بادپا

موسوی در ادامه جلسه برررسی پروژه های عمرانی شهر کرمان خصوص آخرین وضعیت ساخت تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهری بیان کرد: تکلیف روشنایی تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی باید هرچه سریعتر مشخص شود و همچنین پل شهید بادپا (پل راه آهن) نیز با توجه به نصب سگمنت های این پل و اجرای به روز و سریع این پروژه، نهایتا در ۱۲ یا ۱۳ بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر شهر کرمان نیز عنوان کرد: معارض تقاطع غیرهم‌سطح امیرکبیر رفع شده است و از سرمایه‌گذار درخواست داریم که نهایت تلاش خود را برای به‌ بهره‌برداری رسیدن آن در کوتاه‌ترین زمان به‌کار گیرند. همچنین باید تعارض تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام نیز برطرف شود.

احیای و بازسازی ۶ خانه قدیمی کرمان در دستور کار میراث

به گزارش ایسنا، "فریدون فعالی"مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: ۶ خانه قدیمی به جهادنصر برای مرمت و احیا واگذار کردیم که در هفته میراث فرهنگی این خانه های قدیمی شهر کرمان افتتاح خواهند شد همچنین مجموعه قدیمی شترگلو نیز جهت احیا و بازسازی به مجموعه جهاد نصر واگذار شده است.

براساس این گزارش، "قنبری" معاون شهردار کرمان نیز در این جلسه گفت: برای رفع مشکل سه راه شرف‌آباد طرح غیرهمسطح‌سازی که این تداخلاتی با مجموعه فاضلاب دارد، باید مشاوری مشخص و تعیین شود همچنین خط انتقال پست فشار قوی برق از این منطقه نیز باید انتقال یابد لذا طرح هم‌سطح سازی با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای رفع مشکل این تقاطع ارایه شده است.

افتتاح تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر تا شهریورماه ۹۹

وی از افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید بادپای کرمان در ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری خبر داد و عنوان کرد: تقاطع غیرهم‌سطح شهید بادپا در حال حاضر ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. همچنین تقاطع غیرهمسطح امیرکبیر نیز با توجه به روند پیشرفت فیزیکی (۳۸ درصد) آن در شهریورماه سال آینده و همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، "ابوالقاسم سیف‌الهی" نماینده موسسه ملل نیز در این جلسه در خصوص آخرین وضعیت پروژه تله‌کابین شهر کرمان گفت: آخرین محموله تجهیزات تله‌کابین شهر کرمان در شهریورماه سال جاری به کرمان رسیده است و عملیات اجرایی ایستگاه شماره یک آن در یک ماه آینده به اتمام می‌رسد ضمن آنکه امتیازات تاسیسات برق و آب این پروژه نیز خریده شده و ساخت ساختمان ایستگاه اصلی این پروژه در بالای کوه نیز در آینده نزدیک به اتمام می‌رسد و برای محوطه سازی که احتمالا از ۵ هکتار به ۷ هکتار خواهد رسید، اقدامات اولیه صورت گرفته است

وی با بیان این مطلب که ظرف دو روز آینده عملیات اجرایی انتقال گاز پروژه تله‌کابین کرمان، آغاز خواهد شد، اظهار کرد: همه انشعابات برق، آب و گاز به صورت زیرزمینی اجرا خواهد شد و گفتنی است که مالکیت کامل این پروژه متعلق به شهرداری است و این طرح به روش BOT اجرا شده است.

این نماینده موسسه ملل درباره وضعیت هتل بام شهر کرمان نیز گفت: مدارک پروژه به تهران ارسال شده است و منتظر پاسخ آنها هستیم ضمن آنکه باید عنوان کرد این منطقه در هیچ حریمی وجود ندارد و این موضوع توسط مدیرکل سابق و فعلی میراث استان نیز تایید شده است ضمن آنکه باید عنوان کرد که پیمانکار در تعداد طبقات این هتل حساسیتی ندارد و از ۳ هکتار زمین تخصیص داده شده تنها یک هکتار به ساخت هتل اختصاص داده خواهد شد و انتظار داریم با پیگیری های صورت گرفته از سوی استان هرچه سریعتر وضعیت این پروژه تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام