• دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۵۷
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98091107749
  • منبع : نمایندگی کرمانشاه

معاون استانداری کرمانشاه:

سطح آموزش‌های مهارتی متناسب با ظرفیت‌های گردشگری کرمانشاه نیست

معاون استانداری کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با اشاره به تاثیر رونق گردشگری بر توسعه افتصاد استان، گفت: سطح آموزش‌های مهارتی متناسب با ظرفیت‌های گردشگری استان نیست.

 افشین کریمی در نشست شورای مهارت استان با بیان اینکه کرمانشاه در حوزه گردشگری دارای پتانسیل های گسترده و ارزشمندی است، گفت: توسعه این بخش یکی از مهمترین اولویت های مدیریت ارشد استان محسوب می شود.

 کریمی با اشاره به رونق نسبی گردشگری در برخی مناطق استان کرمانشاه، اظهار داشت: متاسفانه سطح آموزش‌ها و مهارت ها متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری کرمانشاه نیست و جامعه کرمانشاهی هنوز آشنایی قابل قبولی با این صنعت مهم ندارد.

معاون استانداری کرمانشاه تاکید کرد: اگر خواهان رونق اقتصاد استان هستیم باید با جدیت به دنبال آموزش های مهارتی مورد نیاز حوزه گردشگری و فرهنگ سازی فراگیر در این حوزه باشیم. باید یک نیازسنجی دقیق از آموزش های مورد نیاز این حوزه صورت گیرد و در شورای برنامه ریزی استان اعتبارات مورد نیز آن مصوب شود.

وی اظهار داشت: متاسفانه مردم ما هنوز به دنبال مشاغل کارمندی هستند و فرصت های پدید آمده در حوزه هایی مانند صنعت گردشگری را جدی نگرفته اند، لذا باید تلاش کرد با فرهنگ سازی هوشمندانه در این نگرش که مانع جدی توسعه است، تغییر ایجاد کرد.

کریمی ادامه داد: با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته توسط مدیریت ارشد استان، امتیاز میزبانی رویداد بین المللی اکوتوریسم و گردشگری روستایی در سال ۲۰۲۰ به کرمانشاه واگذار شده و برگزاری شایسته و مناسب این رویداد بزرگ اولویت جدی استان است.

انتهای پیام