• دوشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۹:۲۸
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 98091107986
  • خبرنگار : 50182

با گذشت۲روز از شروع ثبت‌نام

70 کاندیدای انتخابات مجلس در کرمانشاه ثبت نام کردند/ ۶۰ مرد و ۱۰ زن

ثبت نام مجلس

ایسنا/کرمانشاه دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از ثبت نام 26 نفر در روز دوم ثبت نام از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد و افزود: با گذشت دو روز از شروع ثبت نام‌ها مجموعا 70 کاندیدا در سطح استان برای این دوره انتخابات ثبت نام کرده‌اند.

بهرام سلیمانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه بیشترین کاندیداهای ثبت نامی مربوط به حوزه انتخابیه کرمانشاه هستند،: گفت تا ساعت 18 امروز(دوشنبه) 42 نفر در حوزه انتخابیه کرمانشاه برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: همچنین طی دیروز و امروز هفت کاندیدا در حوزه انتخابیه جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی و روانسر، پنج نفر در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، چهار نفر در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو، هفت نفر در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب و پنج نفر در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی ثبت نام کرده‌اند.

سلیمانی تصریح کرد: از مجموع کاندیداهای ثبت نامی 60 نفر مرد و 10 نفر زن هستند.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در خصوص تحصیلات کاندیداهای ثبت نامی نیز گفت: از مجموع ثبت نامی ها 12 دارای مدرک دکترا، 51 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، شش نفر دارای مدرک کارشناسی و یک نفر دارای تحصیلات حوزوی می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ثبت‌نام کنندگان پنج نفر سابقه نمایندگی مجلس داشته و 22 نفر نیز در ادوار مختلف انتخابات مجلس به عنوان کاندیدا حضور داشته‌اند.

سلیمانی با بیان اینکه بیشترین رنج سنی کاندیداها مربوط به رده سنی 30 تا 35 سال با 18 ثبت نامی است، گفت: همچنین کمترین رنج سنی نیز مربوط به رده سنی 61 تا 65 سال با دو ثبت نامی است.

انتهای پیام