• سه‌شنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۲
  • دسته‌بندی: علم و فناوری ایران
  • کد خبر: 98092619793
  • خبرنگار : 30057

با حضور نیلی صورت گرفت

رونمایی از ۴ فناوری پارک دانشگاه تهران

رونمایی از ۴ فناوری پارک دانشگاه تهران

در حاشیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری از چهار فناوری تولید شده در پارک فناوری دانشگاه تهران رونمایی شد.

به گزارش ایسنا در غرفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران واقع در نمایشگاه بین‌المللی امروز از چهار محصول فناورانه این پارک رونمایی شد.

این محصولات در حوزه اینترنت اشیا، فناوری اطلاعات و سلامت است که با حضور دکتر نیلی، رییس دانشگاه تهران رونمایی می‌شوند.

اسامی این فناوری‌ها به این شرح است:

عصاره بره موم زنبور عسل

بره موم قوی‌ترین آنتی بیوتیک شناخته شده طبیعی و از ارزشمندترین فرآورده‌های زنبور عسل است که نقش ضد میکروبی و مقابله با بیماری‌ها در کندو ایفا می‌کند. همین ویژگی باعث شده است که این ماده ارزشمند به عنوان قوی‌ترین آنتی بیوتیک طبیعی شناخته شده و با کاربردهای فراوان در درمان بیماری‌های انسانی مورد استفاده قرار گیرد.

عصاره بره موم اولین و تنها عصاره بره موم فاقد الکل و سایر حلال‌های شیمیایی در خاورمیانه است که بطور اختصاصی توسط پژوهشگران دانشگاه تهران فرموله شده است.

این محصول مورد تایید آزمایشگاه سازمان غذا و دارو و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار گرفته است.

این محصول حاوی فلاونویید و آنتی اکسیدان، و دارای خاصیت ضد سرطان و حفاظت در برابر اشعه است.

این عصاره قابل استفاده برای کودکان و افراد کهنسال است.

سامانه مدیریت هویت و دسترسی 

محصول مدیریت هویت و دسترسی با هدف رسیدگی به نیازمندی‌های حوزه هویتی در حوزه فناوری اطلاعات طراحی شده است که در ادامه به برخی قابلیت‌های این سامانه اشاره می‌شود.

این محصول با اتصال به مخازن احراز هویت سازمان مانند Active Directory و LDAP با همگام‌سازی کاربران، در کمترین زمان در سازمان مستقر شده و امکان احراز هویت متمرکز را فراهم می‌کند.

این محققان همچنین بر پایه پروتکل‌های استانداردی مانند OAuth۲، OpenID Connect و FIDO توسعه یافته و امکان اتصال با برنامه‌های کاربردی توسعه یافته بر پایه این پروتکل‌ها را بدون نیاز به تغییر آن‌ها فراهم می‌کند. 

علاوه بر این، اپلیکیشن موبایل و توکن‌های سخت‌افزاری شرکت طراح سامانه مدیریت هویت و دسترسی، احراز هویت چندعاملی را برای کاربران میسر می‌کند.

سرویس هوشمند موسیقی آنلاین 

این سرویس یک مخزن جامع از موسیقی ایرانی است که کاربر می‌تواند با استفاده از آن همیشه و همه جا به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهند.

ردیاب هوشمند

این دستگاه یک دستگاه الکترونیکی است که با نصب روی وسایل نقلیه و با استفاده از تکنولوژی تعیین موقعیت ماهواره‌ای (GPS) از طریق اینترنت (GSM)، اطلاعاتی مانند موقعیت، سرعت، میزان مصرف سوخت، مسافت طی شده و انواع پارامترهای فنی خودرو را در اختیار صاحبان وسایل نقلیه و مدیران قرار می‌دهد.

امکان نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد رانندگان و به دنبال آن کاهش هزینه‌های اجرایی سازمان برای مدیران از مزایای این دستگاه است.

انتهای پیام