• دوشنبه / ۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۳
  • دسته‌بندی: دولت
  • کد خبر: 98100201307
  • منبع : معاون اول رییس‌جمهور

جهانگیری در مراسم افتتاحیه موزه موسیقی محلی بوشهر:

با وجود تحریم‌ها تعداد گردشگران خارجی در دو سال اخیر۳۰ درصد افزایش داشته است

با وجود تحریم‌ها تعداد گردشگران خارجی در دو سال اخیر۳۰ درصد افزایش داشته است

موزه موسیقی محلی بوشهر با حضور معاون اول رییس جمهور در شهرستان تنگستان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا،‌ اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استان بوشهر با حضور در شهرستان تنگستان موزه موسیقی محلی بوشهر در روستای احمدآباد را افتتاح و به همراه وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی از بخش های مختلف آن بازدید کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین در حاشیه بازدید در جمع خبرنگاران از استان بوشهر به عنوان استانی با ظرفیت های بسیار بالا در بخش های مختلف یاد کرد و گفت: در این سفر تلاش شد به طرح ها و پروژه هایی که در سطح استان و مرتبط با مسایل مردم استان است پرداخته شود.

جهانگیری یکی از ظرفیت های پراهمیت استان بوشهر را گردشگری دانست و اظهار داشت: استان بوشهر هم از نظر طبیعت و هم از نظر تاریخی جاذبه های فراوانی دارد که می تواند گردشگران را به خود جذب کند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش بوم گردی در استان بوشهر تصریح کرد: تعداد زیادی از روستاهای استان بوشهر در زمینه بوم گردی فعال شده اند و فقط در سال جاری 19 خانه روستایی به اماکنی برای بوم گردی تبدیل شده اند و اینگونه طرح ها مورد استقبال مردم و گردشگران قرار گرفته است.

جهانگیری افزود: اگر به دنبال اشتغالزایی سریع و تأثیر مثبت در زندگی و معیشت مردم هستیم باید به بخش گردشگری توجه ویژه داشته باشیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه تعداد گردشگران خارجی در کشور از روند رو به رشدی برخوردار بوده است گفت: آمریکایی ها تصور می کردند که با اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، مانع از سفر گردشگران خارجی به کشورمان می شوند اما گزارش ها بیانگر آن است که در سال 97 که شروع تحریم های آمریکا بود و در سال 98 هر سال 30 درصد به میزان گردشگران خارجی اضافه شده است.

جهانگیری صنایع مرتبط با دریا و بخش کشاورزی را از دیگر ظرفیت های استان بوشهر برشمرد و با اشاره به سه طرح در بخش کشاورزی که در این سفر به بهره برداری رسید گفت: پرواربندی سه هزار رأسی گوساله، طرح توسعه آبیاری نوین و توسعه کشت گلخانه ای از جمله طرح هایی بود که در این سفر افتتاح شد.

معاون اول رییس جمهور خطاب به مردم استان بوشهر تصریح کرد: استان شما استانی پرظرفیت است و می تواند در سطح کشور سرآمد و شاخص باشد چرا که این استان از جوانان و مردم زحمتکش، تلاشگر و انقلابی برخوردار است که همواره در مقاطع مختلف نظیر پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و مبارزات علیه استعمار که شاخص آن رییس علی دلواری است نقش تعیین کننده داشته اند که امیدوارم این نقش همواره پابرجا بماند.

انتهای پیام