• دوشنبه / ۲ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 98100201443
  • خبرنگار : 50189

مدارس رودبار جنوب وضعیت نامناسبی دارند

مدارس رودبار جنوب وضعیت نامناسبی دارند

ایسنا/کرمان رییس اداره آموزش و پرورش رودبار جنوب با بیان این مطلب که امسال ۷۵ مدرسه در این شهرستان احداث یا در حال ساخت است، تصریح کرد: ۱۲۴ مدرسه در این شهرستان فاقد سرویس بهداشتی و ۱۲۰ کلاس نیز فاقد فضا هستند و در فضای آزاد (زیر درختان و چادر) برگزار می‌شود.

"عباس محمد شیرازی" بعد از ظهر امروز دوم دی‌ماه در جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان(رفع موانع تولید) با محوریت رسیدگی به مسایل اقتصادی شهرستان رودبار جنوب بخش جازموریان با حضور استاندار کرمان گفت: ۱۲۴ مدرسه این منطقه فاقد آب یا برق هستند و ۶۰ درصد نیز استحکام لازم ندارند ضمن آنکه باید عنوان کرد در سطح شهرستان رودبار جنوب حدود ۲۵ مدرسه کانکسی وجود دارد و ۱۴۷ مدرسه این شهرستان نیز فاقد امکانات سرمایشی هستند.

رییس اداره آموزش و پرورش رودبار جنوب با بیان این مطلب که امسال ۷۵ مدرسه در این شهرستان احداث یا در حال ساخت است، تصریح کرد: ۱۲۴ مدرسه در این شهرستان فاقد سرویس بهداشتی و ۱۲۰ کلاس نیز فاقد فضا هستند و در فضای آزاد (زیر درختان و چادر) برگزار می‌شود.

در جنوب استان کرمان، خدمات دولت در دسترس مردم نیست

به گزارش ایسنا، احمد حمزه‌ای نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان رودبار جنوب تنها دو متخصص وجود دارد اما از روز گذشته فرآیند اضافه شدن چند متخصص دیگر به بیمارستان این منطقه نیز آغاز شده است.

وی از وجود یک بیمارستان ۳۰ تختخوابی در این شهرستان سخن به میان آورد و ادامه داد: بیمارستان ۳۰ تختخوابی رودبار جنوب برای جمعیت ۱۲۰ هزار نفری این شهرستان بسیار کم است و پاسخگوی نیاز این منطقه نیست.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشکل سوخت چاه های کشاورزی یکی دیگر از مشکلات جدی این منطقه است و باید راه حلی برای تامین سوخت چاه‌های کشاورزی فرم شماره یک( پروانه ندارند)، این منطقه پیدا کرد. همچنین سهمیه آرد این منطقه نیز باید در کوتاهترین زمان ممکن ساماندهی شود و این ظلم است که مردم به خاطر یک لقمه نان به ما التماس کرده و گریه کنند.

وی با بیان اینکه در جنوب استان کرمان، خدمات دولت در دسترس مردم نیست، تصریح کرد: باید در بحث اختصاص سهمیه بنزین به مردم این منطقه نیز بازنگری صورت گیرد و مردم این منطقه را با کل کشور قیاس نکنند زیرا به دلیل نبود امکانات بهداشتی، درمانی، آموزشی و ... در همه مناطق جنوبی استان کرمان، مردم مجبور هستند برای دریافت یکی از خدمات دولتی مثل درمان مسیر رفت و برگشتی را تا دیگر شهرستانهای استان طی کنند و به دلیل فاصله زیاد این شهرها در جنوب استان، سهمیه بنزین آنها در یک یا دو سفر به پایان می رسد.

حمزه‌ای با تاکید برآنکه ما در حوزه زیرساخت‌ها هنوز مشکل داریم، تصریح کرد: متاسفانه پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز در جاده، برق، گاز، آب و ... در جنوب استان کرمان با مشکل روبرو هستیم که زیبنده نظام نیست و نیازمند کمک و اراده جدی مسئولین در تکمیل زیرساخت‌ها در جنوب استان هستیم.

انتهای پیام