• سه‌شنبه / ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۸
  • دسته‌بندی: ادبیات و کتاب
  • کد خبر: 98110100545
  • خبرنگار : 71573

دیدار و گفت‌وگو با غلامرضا امامی

دیدار و گفت‌وگو با غلامرضا امامی

مراسم دیدار و گفت‌وگو با غلامرضا امامی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، یکصدوهشتادوپنجمین نشست از سلسله جلسات صبح پنجشنبه مجله بخارا به دیدار و گفت‌وگو با غلامرضا امامی اختصاص دارد که با حضور موسی بیدج و شهرام اقبال‌زاده از ساعت ۹ صبح پنجشنبه (سوم بهمن‌ماه) در موسسه هنر فردا برگزار می‌شود.

در معرفی غلامرضا امامی آمده است: غلامرضا امامی ششم شهریور سال ۱۳۲۵ در اراک زاده شد و در شانزده‌سالگی نخستین کتابش نشر یافت.

با راه‌اندازی انتشارات پندار سروده‌های شاعران نوجوان و انتشارات موج آثار چهره‌های ادبیات ایران را نشر داد؛ چهره‌هایی چون سیمین دانشور، غزاله علیزاده، جلال‌ آل‌احمد، حمید عنایت،  مهدی سمسار، محمد قاضی، احمد شاملو،  رضا براهنی، سیروس طاهباز، جواد مجابی، م. ع. سپانلو و... .

 در سال ۱۳۵۰ به عنوان ویراستار به سازمان انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیوست و چندی نیز مدیریت انتشارات کانون را بر عهده داشت. در کانون علاوه بر ویرایش کتاب‌ها، چندین کتاب نوشت و ترجمه کرد؛ از جمله کتاب «ای ابراهیم» و ترجمه کتاب «قندیل کوچک» نوشته و نقاشی غسان کنفانی. ترجمه «پینوکیو» از زبان اصلی با مقدمه پروفسور پیه مونتسه و پروفسور ماریو کاساری از دیگر کارهای اوست. 

او همچنین از نویسنده‌هایی چون اومبرتو اکو، ایتالو کالوینو، اوریانا فالاچی، آری دلوکا و جانی روداری  و از زبان ایتالیایی کتاب‌هایی ترجمه کرده است. از زبان عربی هم می‌توان به ترجمه‌های او از آثار غسان کنفانی، زکریا تامر، محمود درویش، نزارقبانی و عبدالتواب یوسف اشاره کرد.

مجموعه داستان‌های «جانی روداری» نویسنده ایتالیایی برنده جایزه جهانی اندرسن که به دبیری و ترجمه غلامرضا امامی از سوی نشر هوپا اخیرا نشر یافته در جلسه یادشده عرضه می‌شود.

موسسه هنر فردا  در اتوبان حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، نبش دیدار شمالی، پلاک ۲۷ واقع است.

 انتهای پیام