• پنجشنبه / ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۹:۵۷
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98111007046
  • خبرنگار : 90047

برگزاری مرحله ملی جام خوشه‌چین در شیراز

مرحله ملی رقابت‌های ورزشی روستائیان و عشایر سراسر کشور، جام خوشه‌چین، همزمان با دهه مبارک فجر به میزبانی استان فارس برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، مرحله ملی جام خوشه‌چین دهم تا دوازدهم بهمن در ۶ رشته ورزشی فوتسال، والیبال،‌ دو و میدانی، هفت‌سنگ مهارتی، طناب‌کشی و چوب‌کشی در دو بخش زنان و مردان برگزار می‌شود.
نخستین دوره جام خوشه‌چین با شعار «بهترین‌ها از بین بیشترین‌ها» به صورت روستاپایه انجام می‌شود و ورزشکاران از سطح روستا به بخش، شهرستان، استان، منطقه و در نهایت مرحله ملی راه پیدا می‌کنند.
این رقابت‌ها به عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین رویداد ورزشی در مناطق روستائی و عشایری سراسر کشور با هدف گسترش ورزش همگانی، ارتقای سطح سلامتی، امید و نشاط اجتماعی، ارتقای آمادگی جسمانی، ارتقای سطح سلامت، نشاط و شادابی، کمک به پایداری زندگی روستایی، تعامل فرهنگی روستاهای کشور با یکدیگر، معرفی و احیای بازی‌های بومی و سنتی مناطق مختلف کشور و مشارکت آحاد مردم ساکن روستا در فعالیت‌های ورزشی برگزار می‌شود.
اختتامیه نهایی جام خوشه‌چین در مرحله ملی دوازدهم بهمن همزمان با آغاز دهه مبارک فجر با حضور ورزشکاران روستایی راه‌یافته به مرحله ملی و مسئولان کشوری در شیراز برگزار می‌شود.

انتهای پیام