• جمعه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۱
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98111107178
  • خبرنگار : 71593

آمریکا: منتظر موافقت عراق برای استقرار پاتریوت هستیم

آمریکا: منتظر موافقت عراق برای استقرار پاتریوت هستیم

مقامات پنتاگون اظهار کردند، آمریکا برای استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت در پایگاه‌هایی که میزبان نیروهای آمریکایی هستند، از عراق درخواست مجوز کرده است.

به گزارش ایسنا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در کنفرانسی خبری اظهار کرد، این یکی از مسائلی است که با دولت بغداد بر روی آن کار کرده‌ایم. اسپر و مارک میلی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این کنفرانس خبری روشن کردند که خواستار استقرار پاتریوت‌ در عراق در راستای ارتقای حفاظت از نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور هستند.

به گزارش شبکه الجزیره، اسپر افزود، فرمانده نیروهای آمریکا در عراق به سامانه دفاع موشکی پاتریوت "احساس نیاز" می‌کند و "ما از او حمایت می‌کنیم". او اما درباره واکنش عراق نسبت به این مساله اظهار نظری نکرد.

وی همچنین گفت که آمریکا به طور کامل نیروهایش را از آفریقا خارج نمی‌کند.

مارک میلی نیز اظهار کرد، ارتش آمریکا علاوه بر کسب مجوز دولت عراق نیازمند حل مسائل فنی و لوجستیک برای انتقال سامانه پاتریوت به عراق خواهد بود.

اسپر طی این کنفرانس خبری همچنین از واکنش دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به آسیب‌های مغزی نیروهای آمریکایی دفاع کرد و گفت: این فرصت را داشتم که با رییس جمهور صحبت کنم. او بسیار نگران سلامتی و رفاه همه نیروهای نظامی به ویژه افرادی است که در عملیات عراق حضور دارند و متوجه ماهیت این آسیب‌ها است.

انتهای پیام