• جمعه / ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۷
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 98111107259
  • خبرنگار : 71560

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران:

مردم در ۲۲ بهمن به نغمه های شوم مذاکره با آمریکا پاسخ خواهند داد

مردم در ۲۲ بهمن به نغمه های شوم مذاکره با آمریکا پاسخ خواهند داد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران تاکید کرد که بیانیه گام دوم انقلاب از محوری ترین موضوعاتی است که در دهه فجر به آن پرداخته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی، بیان کرد:  دوازده بهمن سالروز ورود امام به وطن پس از ۱۵ سال تبعید است. میلیون ها نفر به استقبال امام رفته و ایشان را همچون نگین در آغوش گرفتند. استقبال تاریخی مردم از زیبا ترین حماسه های ملت بود و  در نهایت سخنرانی امام در بهشت زهرا تیر خلاصی به قلب رژیم منحوس پهلوی بود.

وی در ادامه اظهار کرد: ۱۲ بهمن به معنای واقعی کلمه یوم الله است روزی که ابراهیم زمان با تبرش و موسی عصر با عصایش به مبارزه با فرعونیان  زمان آمد و با منطق محمدی ابوجهل ها و ابوسفیان را به زیر کشید و سنگ بنای نظام مقدس جمهوری اسلامی را مبتنی بر نظریه مترقی ولایت فقیه  بنا نهاد. ما هم اکنون چهل و یکمین سالگرد آن روز را گرامی می داریم. دهه فجرانقلاب اسلامی از مبارک ترین ایام ملت ایران است. برماست که با الهام از مکتب قرآن و اهل بیت و بهره گیری از هدایت امام و رهبری ضمن گرامی داشت این روزها به این راه مقدس با تمام توان ادامه دهیم.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات  اسلامی  استان تهران در ادامه تصرریح کرد: ما امسال اولین دهه فجر را در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌کنیم، لذا بیانیه گام دوم از محوری ترین موضاعاتی است که در دهه فجر به آن پرداخته خواهد شد. این بیانیه که حدود ۶۲۰۰ کلمه دارد و تک تک واژگان آن با عنایت انتخاب شده اند به دلایلی نظیر مقطع صدور آن یعنی  چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، صادر کننده این بیانیه و امضای ذیل آن با ویژگی های حقیقی ممتاز و جایگاه حقوقی رفیع، مخاطب اصلی آن یعنی جوانان، محتوا و مضامین راهبردی آن و امید و نگاه خوش بینانه به آینده به عنوان کلید اساسی همه قفل ها تا دستیابی به همه قله ها محور اساسی نامگذاری ایام الله دهه فجر امسال گردیده است.

وی در ادامه تاکید کرد: تبیین محور های نامگذاری در بیانیه گام دوم وقت مبسوطی را می طلبد که باید به آنان پرداخته شود. شعار محوری دهه فجر امسال« انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت » است. فردا که روز ۱۲ بهمن است با عنوان  ولایتمداری، انقلابی گری و  پیوند ناگسستنی امت و امام نامگذاری شده است. فردا در سراسر کشور ایران برنامه ها و مراسم ویژه ای برگزار خواهد شد که مرکز آن در تهران و حرم مطهر حضرت امام خواهد بود. فردا از ساعت ۹ صبح مراسم ویژه در حرم بنیان گذار جمهوری اسلامی برگزار می گردد و ساعت ۱۱ صبح نیز مراسم گلباران مکان جلوس و نطق تاریخی حضرت امام در بهشت زهرا برپا خواهد شد.

وی افزود: در کلیه اماکن و مراکزی که منتسب به امام است بیت امام در قم، خمین و نجف و نوفل لوشاتو و سایر اماکن مراسم ویژه ای برگزار می گردد. فردا راس ساعت ورود حضرت امام گل بانگ انقلاب در کلیه مدارس به صدا درخواهد آمد. ناقوس کلیساها، سوت قطار ها و کشتی ها نواخته خواهد شد. رژه موتور سواران نیروهای مسلح از فرودگاه مهر آباد به سوی حرم مطهر و گلباران مسیر نیز انجام خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های طرح ریزی شده در طول ایام دهه فجر بیان کرد: در طول ایام دهه فجر هزاران مراسم و برنامه در استان تهران و در سراسر کشور توسط کارگروه های دهه فجر برگزار و اجرا خواهد شد و تمام زمینه ها برای خلق حماسه ای  دیگر در یوم الله ۲۲ بهمن فراهم خواهد آمد. ۲۲ بهمن امسال خصوصیات منحصر به فردی دارد. اول اینکه این روز تقارن دارد با چهلمین روز شهادت سردار دل ها سهبد قاسم سلیمانی و شهدای هم رزم ایشان لذا حال و هوای ۲۲ بهمن معطر به عطر ایثار و مقاومت و شهادت خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به سایر ویژگی های منحصر به فرد دهه فجر امسال بیان کرد: روحیه ضد استکباری ملت ایران و بروز خشم انقلابی علیه آمریکای جهان خوار متجلی تر خواهد شد. ملت ایران همان گونه که در تشییع تاریخی شهید سلیمانی نشان دادند پاسخ نغمه های شوم مذاکره با آمریکا را بار دیگر خواهند داد. از آنجایی که ماهیت انقلاب امام ضد آمریکایی و صهیونیستی بود ۲۲ بهمن فریاد کوبنده ملت ایران بر سر آمریکا و اسرائیل سر داده خواهد شد و ملت بزرگ ایران پاسخ نقشه های شومی همچون معامله قرن را خواهند داد؛ فلسطین از آن  فلسطینی ها است و هرگونه طرح آمریکایی و صهیونیستی محکوم به شکست است.

وی در پایان بیان کرد: یقینا دهه فجر زمینه ساز حضور پرشور مردم در انتخابات خواهد بود. از مردم همیشه در صحنه و وفادار به امام و انقلاب دعوت می شود با حضور در مراسم دهه فجر با آرمان های امام و رهبری تجدید بیعت کرده و به آمریکا و اذنابش پاسخ دندان شکن داده و عزم و اراده خویش را برای ادامه این راه نورانی تاسپردن پرچم انقلاب به دست امام زمان عج به نمایش بگذارند. لازم به ذکر است در پی فرمایش مقام معظم رهبری در مورد اعلام روز تشییع پیکر سردار دل ها و روز شکستن ابهت آمریکا و هدف قرار  دادن پایگاه آمریکایی عین الاسد به عنوان یوم الله شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  که متولی برگزاری مراسم انقلاب است این موضوع رادر دستور کار خود قرار داده و به عنوان یک رسالت دینی و انقلابی برنامه ریزی های لازم را خواهد داشت.

انتهای پیام