• شنبه / ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۴
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98111208216
  • خبرنگار : 71129

عمران خان نسبت به تکرار رویدادهای مشابه میانمار در هند هشدار داد

عمران خان نسبت به تکرار رویدادهای مشابه میانمار در هند هشدار داد

نخست‌وزیر پاکستان به جامعه بین الملل هشدار داد، حزب حاکم هند در حال زمینه‌سازی تکرار نسل کشی میانمار و حذف جمعیت اقلیت آن است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفت، ۵۰۰ میلیون نفر بر اساس قانون جدید شهروندی هند حذف می شوند.

وی همچنین به جزئیات مسائل مختلف از جمله اوضاع در خاورمیانه، افغانستان، روابط با ترکیه، مسائل داخلی، اقتصاد کشور، تغییرات جوی، روبط با هند و اقدامات در جامو و کشمیر پرداخت و گفت: این دقیقا همان چیزی است که در میانمار اتفاق می‌افتد؛ آنها مسلمانان را حذف کردند و سپس نسل کشی اتفاق افتاد. من نگرانم چنین اتفاقی در هند هم رخ دهد.

نخست وزیر پاکستان همچنین در پاسخ به سوالی درباره احتمال موج مهاجرتی به سمت پاکستان و بنگلادش از هند در پی رخدادها و تحولات اخیر گفت: بنگلادش دیگر کسی را  نمی‌پذیرد.

نخست وزیر پاکستان همچنین انتقادها از کریدور اقتصادی چین-پاکستان را رد کرد و نگرانی‌ها درباره اینکه کشورش با این کریدور به تله بدهی به چین بیفتد را کم اهمیت دانست.

وی ابراز امیدواری کرد که در جریان سفر برنامه ریزی شده رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به اسلام آباد که اواسط فوریه انجام می‌شود، بتوان به افزایش همکاری تجاری بین دو کشور پرداخت.

نخست وزیر پاکستان همچنین گفت، حوزه های مختلفی وجود دارد که ترکیه می تواند به پاکستان کمک کند مثل حوزه معادن.

انتهای پیام