• یکشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۷
  • دسته‌بندی: اندیشه امام و رهبری
  • کد خبر: 98111308879
  • خبرنگار : 90089

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س):

معامله قرن مطرح نشده مورد مخالفت جهان قرار گرفت

معامله قرن مطرح نشده مورد مخالفت جهان قرار گرفت

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) گفت: اصل و اساس اندیشه امام درباره فلسطین، مقاومت است و امروز هم رهبر معظم انقلاب عزتمندانه این مسئله را مورد تاکید دارند و سردار شهید قاسم سلیمانی به عنوان سرباز و شاگرد مکتب امام این اندیشه را در جوامع اسلامی عینیت بخشید.

به گزارش ایسنا، حمید انصاری در چهل و یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی در نشست خبری  با محکوم کردن طرح معامله قرن، گفت: ظاهراً ضربه مغزی سربازان آمریکایی به رئیس جمهور این کشور هم سرایت کرده است به ذهن هیچ عقل سلیمی نمی‌رسید که ترامپ طرح احمقانه معامله قرن را مطرح کند طرحی که هنوز مطرح نشده مورد مخالفت و مقاومت جهان قرار گرفته است.
وی افزود: امام خمینی همراه کنندگان و امضا کنندگان کشورهای خود فروخته و سرسپرده علیه ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف را محکوم کردند و امروز هم کشورهای حامی طرح معامله قرن نتیجه حمایت خود از این کارشان را خواهند دید.
انصاری افزود: رونمایی از طرح معامله قرن توسط دو نفر از منفورترین چهره های تاریخ، در واقع سند فروش عزت و موجودیت قدس شریف و مردم فلسطین و تثبیت حاکمیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی بر کل اراضی اشغالی است. طرح ترامپ از همه طرح های گذشته خطرناک‌تر است. به نظر من انتخاب زمان رونمایی از این طرح آن هم پس از ترور سردار مجاهد عظیم‌الشأن قاسم سلیمانی و ابومهدی بی‌ارتباط نیست.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) خاطر نشان کرد: ترامپ و نتانیاهو به خیال خام خود فکر می‌کنند ایران و جهان اسلام فرماندهی شجاع، استوار و موفق چون سردار قاسم سلیمانی را از دست داد ،لذا این طرح ننگین را رونمایی کردند. نه بزرگ جهان اسلام و مردم فلسطین، حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع باشکوه سردار سلیمانی و راهپیمایی ضدآمریکایی مردم عراق همگی نشان از محاسبات نادرست ترامپ داشت.
وی طرح ترامپ را توطئه ای شرم آور و آغاز فتنه های جدید رژیم صهیونیستی و آمریکا دانست و افزود: تصور سران آمریکا و اسرائیل این است که با همراهی چند کشور خود فروخته منطقه می توانند در مسیر مقاومت ملت فلسطین اختلال ایجاد کنند در حالی که پیروان و دوستداران امام خمینی در منطقه و جهان این فکر آنان را باطل خواهند کرد.
انصاری در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: پدیده انقلاب اسلامی به دست امام امت رقم خورد و فصل جدیدی در جهان اسلام به وجود آورد و در کنار نام امام، نام ملت شریف ایران که با نثار جان خود این انقلاب را به ثمر رساندند همواره زنده و پویاست. شهدای انقلاب اسلامی شهدای حرم و شهید عارف و وارسته سردار سلیمانی مسیر نورانی تحقق آرمان های امام در موضوع قدس شریف و فلسطین را با تقدیم جان خود هموار کردند.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) یادآور شد: حقیقت مهم در اندیشه امام و انقلاب اسلامی که  از خرداد ۱۳۴۲ تا پایان حیات ایشان و تا امروز در متن جریان انقلاب اسلامی وجود داشته و در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته، پیوند آرمان فلسطین با انقلاب اسلامی است. شاه بیت اندیشه سیاسی امام خمینی مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف بود امام در سخنان پیام ها و سخنرانی هایشان نسبت به فلسطین همواره تاکید بر حفظ وحدت و مقاومت داشتند این مسئله موجب پیوند آزادی‌خواهان جهان اسلام و مورد توجه ویژه امام بود.
وی بازخوانی اندیشه امام در مسئله فلسطین و تبیین آرمان آزادی قدس شریف را نیازی دائمی دانست و تاکید کرد: اهمیت این مسئله زمانی دو چندان می‌شود که بدانیم محافل صهیونیستی در صدد تخریب این آرمان  در ذهن جوانان ملت‌های مسلمان هستند.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) سپس به تشریح برنامه های این موسسه برای برگزاری باشکوه مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود: محوری ترین برنامه های مربوط به ارتحال امام خمینی در سال ۱۳۹۹ بازخوانی اندیشه امام و گفتمان ایشان در موضوع فلسطین و قدس شریف و بررسی راهکارهای تحقق این مهم است. فضا برای پیوند مجدد فلسطین و انقلاب اسلامی با شهادت سردار سلیمانی به وجود آمده است و این پیام به وضوح نشان می دهد بافته های غرب و به ویژه شبکه معاند بی بی سی که همواره در پی ضربه زدن به مقاومت مردم فلسطین و بی اهمیت جلوه دادن آن نزد افکار عمومی جهان بود شکست خورده و جوانان جهان اسلام امروز تداوم بخش مکتب امام و سردارسلیمانی خواهند بود.
وی از بازنشر آثار هنرمندان، نویسندگان، شاعران، سینماگران و پژوهشگران در زمینه مقاومت و قدس شریف در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی سخن گفت و افزود: از جمله برنامه‌هایی که برای سالگرد ارتحال امام در سال آینده پیش بینی شده برگزاری همایش بین المللی با حضور اندیشمندان و نخبگان و پیشگامان جبهه مقاومت و انتفاضه از کشورهای مختلف جهان است. در این همایش اندیشه امام، اصول راهبردی مکتب امام برای تحقق آرمان آزادی فلسطین، بررسی راه طی شده در چهار دهه گذشته، بررسی راه‌های جدیدی برای حمایت از موج جدید مقاومت و بررسی ظرفیت جهان اسلام برای مقابله با طرح معامله قرن در دستور کار قرار دارد.
انصاری همچنین از اعلام زمان فراخوان مقالات و محورهای مقالات در آینده نزدیک سخن گفت و افزود: تاریخ برگزاری همایش نیز در ایام سالگرد ارتحال امام در خرداد ماه سال آینده خواهد بود و جزئیات آن نیز تا چند روز آینده به اطلاع عموم میرسد.
قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)  از برگزاری کمپین های بومی، منطقه ای، ملی و بین المللی توسط فطرت‌های پاک برای افشاگری علیه جنایات آمریکا و اسرائیل با محوریت فلسطین خبر داد.
انتهای پیام