• دوشنبه / ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۶
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 98111410181
  • خبرنگار : 71480

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان تهران :

بازرسین برای نظارت بر سلامت انتخابات باید سعه صدر داشته باشند

بازرسین برای نظارت بر سلامت  انتخابات باید سعه صدر داشته باشند

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان تهران گفت: بازرسین انتخابات بدون جانبداری از داوطلبان، مردم را برای حضور در انتخابات تشویق و ترغیب کنند.

به گزارش ایسنا، محمد تقی زاده عصر امروز(دوشنبه) در همایش آموزشی بازرسین استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی  و میان دوره ای خبرگان رهبری با بیان اینکه یکی از ارکان اساسی نظام، جمهوریت است که تجلی آن در انتخابات محقق می شود، اظهار کرد:  امیدوارم شاهد برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت حداکثری باشیم. حضور حداکثری مردم در شرایط حساس امروز کشور زمانی محقق می شود که ارکان برگزاری انتخابات، شرایط مناسبی را برای مشارکت فراهم کنند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون انتخابات، وزارت کشور برای تضمین سلامت برگزاری انتخابات، هیات بازرسی را تشکیل می دهد. برای گزینش بازرسین افرادی انتخاب کردیم که مشخصه های قانونمداری را دارا هستند. مشخصه دیگر بازرسین انتخاب شده، سعه صدر آنهاست است، زیرا بازرسین برای نظارت بر سلامت برگزاری انتخابات باید سعه صدر داشته باشند تا مانع دخالت های احتمالی نابجا نشوند. آنها همچنین باید بر قوانین موضوعه تسلط داشته باشند.

تقی زاده در پایان با بیان اینکه انتظار اول از بازرسین این است که  وظایف قانونی خود را اجرا کنند، خاطرنشان کرد:  انتظار دیگر از بازرسین، تشویق و تهییج مردم برای حضور در انتخابات است، زیرا مردم بازرسین را به عنوان یکی از گروه های مرجع می شناسند. البته این تشویق باید بدون جانبداری از داوطلبان انتخابات باشد. باید شرایط کشور برای مردم تبیین شود تا مردم براساس تشخیص خود، در انتخابات مشارکت کنند. وزیر کشور تاکید دارد که به مردم امیدواری داده شود تا دلبستگی مردم به مجموعه مسوولان و نظام بیشتر شود.

انتهای پیام