• چهارشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۵
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98111611818
  • خبرنگار : 71038

یک دیپلمات پاکستانی: جامعه بین‌الملل به توافق در زمینه حق خودمختاری مردم کشمیرعمل نکرده است

یک دیپلمات پاکستانی: جامعه بین‌الملل به توافق در زمینه حق خودمختاری مردم کشمیرعمل نکرده است

معاون سفیر پاکستان اظهار کرد: از زمان صدور مصوبه حق خودمختاری مردم کشمیر توسط سازمان ملل متحد 7 دهه می‌گذرد ولی متاسفانه جامعه بین‌الملل تا به امروز به توافق خود در این زمینه عمل نکرده است.

به گزارش ایسنا،  سید محمد فواد شیر  صبح امروز (چهارشنبه) در مراسم روز اتحاد با مردم کشمیر که در سفارت پاکستان در تهران با حضور تعدادی از دانشجویان ایرانی و پاکستانی و شهروندان مقیم پاکستان در تهران برگزار شده بود، در سخنانی گفت: اتحاد با مردم کشمیر فرصتی است تا به قربانیان بی‌شمار و دلیر کشمیری ادای احترام کنیم. در این روز پاکستان حمایت ناگسستنی سیاسی، اخلاقی و دیپلماتیک خود را در مبارزات عادلانه برادران کشمیر بار دیگر تکرار می‌کند. این مبارزه نه تنها جهت دستیابی به حقوق مردم کشمیر بوده بلکه مرتبط با آزادی و کرامت انسانی است.

وی با بیان این‌که از زمان صدور مصوبه حق خودمختاری مردم کشمیر توسط سازمان ملل متحد هفت دهه می‌گذرد ولی متاسفانه جامعه بین‌المللی تا به امروز به توافق خود در این زمینه عمل نکرده است.

این دیپلمات پاکستانی در تهران در بخشی دیگری از صحبت‌های خود با وارد کردن انتقاداتی به هند نسبت به نوع رفتار دولت دهلی نو با مردم کشمیر، اظهار عقیده کرد: دولت دهلی صلح منطقه و کل دنیا را با لغو ماده 370 قانون هند که به واسطه آن از هویت کل کشمیر در هند محافظت می‌کرد به مخاطره انداخته است. اکنون کل  این منطقه با گذشت بیش از شش ماه تحت قرنطینه است و شاهد منع برقراری ارتباط از جمله قطع اینترنت و روزنامه و نبود غذا و دارو هستیم.

فواد شیر تصریح کرد: علی‌رغم درخواست‌های دبیرکل سازمان ملل کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل، سازمان کنفرانس اسلامی و رهبران کشورهای جهان از جمله ایران، ترکیه، چین و سایر کشورها، دولت هند همچنان به اقدامات خود علیه مردم کشمیر ادامه می‌دهد.

این دیپلمات پاکستانی در تهران اضافه کرد: من در اینجا از مردم ایران و رهبری ایران آیت‌الله سید علی خامنه‌ای به خاطر حمایت مستمر خود از مبارزات آزادی در کشمیر و اصرار بر حل این مساله مطابق خواسته کشمیری‌ها بسیار سپاسگزارم.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: سکوت ما در برابر تحولات در کشمیر نه تنها ضرری برای مردم بی‌گناه کشمیر است بلکه تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه و کل جهان است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم پیام رییس جمهور پاکستان و نخست وزیر این کشور به مناسبت روز همبستگی با کشمیر قرائت شد.

انتهای پیام