• چهارشنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 98111611931
  • خبرنگار : 71606

گرفتاری صدها نفر در سیلاب‌های جزیره جنوبی نیوزیلند

گرفتاری صدها نفر در سیلاب‌های جزیره جنوبی نیوزیلند

صدها نفر از مردم پس از جاری شدن سیلاب‌ ناشی از بارندگی‌های شدید و مسدود شدن جاده اصلی در جزیره جنوبی نیوزلند محاصره شده‌اند.

به گزارش ایسنا، سرویس هواشناسی نیوزیلند اعلام کرده که بخش‌هایی از این جزیره در نزدیک به سه روز شاهد بیش از ۹۰ سانتی‌متر بارندگی بوده که باعث رانش زمین و ریزش معابر جاده‌ای شده است.

اداره حمل و نقل نیوزلند روز گذشته (سه‌شنبه) ویدئویی را منتشر کرد که میزان خسارت در جاده میلفورد، تنها بزرگراه منتهی به تنگه میلفورد را نشان می‌دهد که در آن بیش از ۳۰۰ نفر از جمله تعدادی از گردشگران گرفتار شده‌اند. به گفته مقامات احتمال دارد این جاده تا هفته آینده مسدود باقی بماند.

بارندگی‌ها در این منطقه بسیار شدید بوده و تاکنون ادامه داشته است. شرایط جوی و زمینی نیز در جزیره جنوبی نیوزلند ناپایدار بوده است.

سازمان هواشناسی این کشور هشدار داده است که بارندگی‌های بیشتر باعث ایجاد شرایط خطرناک برای رودخانه‌ها و جاری شدن سیل قابل توجه طی روزهای آینده خواهد شد. مقامات حفاظت مدنی نیوزیلند برای منطقه تنگه میلفورد و هم‌چنین سرزمین جنوبی این کشور اعلام وضعیت اضطراری کرده‌اند.

به گفته مقامات، تاکنون ۳۷ نفر از افراد گرفتار در بزرگراه میلفورد به کمک بالگرد از منطقه خارج و نجات داده شده‌اند. برآوردها حاکی از آن است که حدود  ۲۰۰ گردشگر و ۳۰۰ کارگر هم‌اکنون در سیلاب‌های این منطقه گرفتار هستند.

بنا بر گزارش فاکس نیوز، همچنین به ساکنان این مناطق هشدار داده شده که وسایل اضطراری خود را جمع‌آوری کرده تا در صورت لزوم خانه‌های خود را تخلیه کنند.

انتهای پیام