• سه‌شنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 98112216348
  • خبرنگار : 71496

با تشدید تنش میان ترکیه و سوریه

فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است

فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است

فرستاده رئیس‌جمهور آمریکا به سوریه فردا (چهارشنبه) برای دیدار با مسؤولان ترکیه و بررسی شرایط سوریه به ویژه استان ادلب به آنکارا سفر خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، جیمز جفری، فرستاده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به سوریه قصد دارد فردا (چهارشنبه) سفر رسمی به آنکارا داشته باشد.

به گفته برخی منابع دیپلمات در وزارت خارجه آمریکا، جفری در این سفر با برخی مسؤولان ترکیه دیدار و شرایط سوریه به ویژه استان ادلب را بررسی خواهد کرد.

همچنین پیش‌بینی می‌شود، جفری در این سفر آخرین تحولات سوریه به ویژه در استان ادلب را بررسی کند.

روسیه، ترکیه و ایران مه ۲۰۱۷ در جریان نشست‌های آستانه درباره سوریه، از توافق خود برای ایجاد منطقه کاهش تنش در ادلب خبر دادند.

طبق گزارش‌های رسانه‌ای، جفری در آنکارا با سادات اونال، معاون وزیر خارجه ترکیه دیدار خواهد کرد و نیز پیش‌بینی می‌شود او نشستی نیز با خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه داشته باشد.

سفر فرستاده آمریکا به آنکارا پس از بروز تنش و اختلاف‌ میان ترکیه و روسیه درباره شرایط ادلب و کشته شدن سربازان ترکیه‌ای در ادلب در جریان پیشروی ارتش سوریه در این منطقه و کنترل بر برخی شهرهای استراتژیک در مسیر آزادراه ام۵ از جمله شهر سراقب انجام می‌شود.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، در پاسخ به بمباران یک ایست بازرسی در فرودگاه تفتناز در استان ادلب توسط ارتش سوریه و کشته شدن تعدادی از سربازان این کشور، به ۱۱۵ هدف ارتش سوریه حمله کرد و ۱۰۱ نیروی ارتش سوریه در این حملات کشته شدند.

این در حالی است که منابع نزدیک به دولت سوریه کشته شدن بیش از ۱۰۰ نیروی نظام سوریه در حمله توپخانه‌ای ترکیه به مواضع ارتش در استان ادلب را تکذیب کردند.

انتهای پیام