• پنجشنبه / ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۶
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98112417865
  • خبرنگار : 50031

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس:

سفر رئیس و اعضای بنیاد صلح گاندی به استان فارس

سفر رئیس و اعضای بنیاد صلح گاندی به استان فارس

ایسنا/فارس معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از سفر رئیس بنیاد صلح گاندی و هیئتی متشکل از برخی اعضای این بنیاد به فارس خبر داد.

سید موئد محسن‌نژاد گفت: راجاگوپال پی وی، رئیس بنیاد صلح گاندی و شماری از اعضای بنیاد صلح گاندی یا "جای جاگات" روز چهارشنبه ۲۳ بهمن وارد استان فارس شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، محسن‌نژاد با بیان اینکه "جای جاگات" به مفهوم "سلام به جهان" است، گفت: اعضای این گروه در سفر دوازده روزه خود به ایران، از استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، تهران و آذربایجان شرقی بازدید می‌کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با بیان اینکه این گروه از ۲۳ بهمن به صورت زمینی وارد استان فارس شده‌اند، ادامه داد: این گروه طی سه روز اقامت خود در این استان، از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان‌های شیراز، کازرون و اوز بازدید خواهند کرد.

محسن‌نژاد اضافه کرد: این گروه علاوه بر بازدید از مجموعه تاریخی- فرهنگی حافظیه و مجتمع جهانی صنایع دستی مهستان در شیراز، نشستی با فعالان گردشگری استان فارس داشتند و در ادامه سفر خود از تنگ جهانی چوگان در شهرستان کازرون و همچنین ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان اوز، بازدید می‌کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس یادآور شد: به مناسب یکصد و پنجاهمین سال تولد ماهتما گاندی؛ رهبر فقید هند، این گروه یک راهپیمایی جهانی را از مبدا دهلی نو تا ژنو در سوئیس را با هدف توسعه عدالت، صلح و دوستی بین ملت‌ها آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام