• جمعه / ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۷
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 98112518330
  • منبع : نمایندگی اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:

راه‌های ترانزیتی بیله‌سوار چهارخطه می‌شود

راه‌های ترانزیتی بیله‌سوار چهارخطه می‌شود

ایسنا/اردبیل رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: با تامین اعتبار ملی و دارای ردیف مشخص محورهای ترانزیتی و شریانی بیله‌سوار با گرمی و پارس‌آباد چهارخطه خواهد شد.

داود شایقی ۲۴ بهمن در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: بیست و هشتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی را در شهرستان مرزی بیله‌سوار برگزار می‌کنیم تا از برکات ستاد اقتصاد مقاومتی همه شهرستان‌ها در مسیر توسعه و پیشرفت خود بهره‌مند شده و اسباب تحول در این مناطق محروم فراهم آید.
وی به اجرایی شدن 80 درصدی مصوبات جلسات قبلی ستاد اقتصاد مقاومتی اشاره و خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر با پیگیری‌های استاندار اردبیل و مدیران استانی و به واسطه مصوبات جلسه قبلی ستاد اقتصاد مقاومتی کلنگ احداث چهاربانده گرمی – بیله‌سوار به زمین زده شد و در کنار آن تلاش بر این است تا محور بیله‌سوار – پارس‌آباد نیز چهارخطه شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه تمامی مسیرهای ورودی شهرستان‌ها از ردیف اعتباری مشخص بهره‌مند هستند، افزود: سال گذشته، امسال و برای سال آینده در لایحه ردیف اعتباری مشخص برای چهارخطه کردن محورهای مواصلاتی استان پیش‌بینی شده که می‌توانیم در سال‌های آینده نیز از این ردیف برای تکمیل پروژه‌های شروع شده استفاده کنیم.
شایقی گفت: از جلسه گذشته تا امروز یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار از منابع مختلف برای توسعه زیرساخت‌های شهرستان بیله‌سوار اختصاص یافته تا شهرستان مرزی بیله‌سوار در مسیر تحول قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور و با توافق انجام شده مقرر شده سالانه 50 کیلومتر بزرگراه در این استان احداث شود که سهم شهرستان مرزی بیله‌سوار مشخص و معین است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت‌های تجاری و گردشگری این شهرستان بیان کرد: به زودی شهرک صنعتی مرزی در مغان کلنگ‌زنی خواهد شد که از ثمرات و نتایج آن اهالی شمال استان بیشترین استفاده را خواهند کرد.
شایقی ادامه داد: در تقویت حوزه تجارت بین‌المللی نسبت به رفع موانع تجار و بازرگانان تصمیمات خوبی گرفته شده و به زودی از طریق مجموعه‌های دولتی و بخش خصوصی این تسهیلات و منابع پیش‌بینی شده به صورت دقیق تشریح خواهد شد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: با پیگیری استاندار اردبیل و مدیران دستگاه‌های اجرایی خارج از اعتبارات سالانه بیش از دو هزار و 400 میلیارد تومان منابع به استان جذب شده که عمده آنها مربوط به راه آهن، راه‌های مواصلاتی، بهسازی و تجهیز فرودگاه و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است.
انتهای پیام