• سه‌شنبه / ۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۵
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 98120605180
  • خبرنگار : 50177

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

نگرانی برای سرریز کردن سد مروک نداریم

 نگرانی برای سرریز کردن سد مروک نداریم

ایسنا/لرستان نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: نگرانی برای سرریز کردن سد مروک نداریم.

مجید کیانپور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت سیل در شهرستان دورود اظهار کرد: با توجه به پیگیری و رصد لحظه‌ای وضعیت بارش در لرستان و بویژه در حوضه آبریزی که وارد دورود می‌شود پیش بینی می‌شود تا فردا عصر حجم قابل توجهی بارش در شهرستان‌های دورود و ازنا داشته باشیم.

وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم را هلال احمر، استاندار لرستان و معاون عمرانی استانداری استان و فرماندار  دورود به عمل آمده است و کمک‌های امدادی و تمام محلات اضطراری در صورت نیاز استفاده می‌شود.

کیانپور با بیان اینکه نماین تام‌الاختیار هلال‌احمر استان در دورود مستقر شده است، بیان کرد: کمک‌های امدادی و پشتیبانی هم از استانهای همجوار تدارک دیده شده و در صورت نیاز امداد رسانی انجام خواهد شد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: هماهنگی‌های لازم برای انجام عملیات‌های هلی‌برد انجام شده است.

وی در خصوص وضعیت سد مروک اظهار کرد: حجم ذخیره آبی که پشت این سد قرار دارد ۵۰ میلیون متر مکعب است و تا ۱۱۰ میلیون متر مکعب گنجایش دارد و پس از پر شدن حجم مذکور سرریز می‌کند که جای نگرانی نیست.

کیانپور افزود: ساکنین در مسیر رودخانه قرار دارند، حتما حاشیه رودخانه را ترک کنند تا در مکان‌های اضطراری اسکان داده شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حجم بارندگی تا ساعت ۱۸ امروز در شهرستان دورود ۸۸ میلی‌متر، بروجرد ۶۲ میلی متر بوده و ازنا ۲۴ میلی متر و الیگودرز ۲۲ میلی متر بوده است.

وی گفت: هماهنگی لازم انجام شده و انتظار می‌رود از طریق اخبار ستاد بحران مساپل راپیگیری و توجه لازم را داشته باشند.

انتهای پیام