• دوشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۵
  • دسته‌بندی: جهاد دانشگاهی
  • کد خبر: 99021510477
  • خبرنگار : 71624

دو مقاله رئیس پژوهشکده زیست فناوری رویان در میان پربازدیدترین مقالات Andrologia

دو مقاله رئیس پژوهشکده زیست فناوری رویان در میان پربازدیدترین مقالات Andrologia
عکس تزیینی است

دو مقاله دکتر محمد حسین نصر اصفهانی در شمار پربازدیدترین مقالات مجله Andrologia قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، این دو مقاله رئیس پژوهشکده زیست فناوری رویان، به بررسی اثر استفاده از آمینواسیدهای دارای انشعاب در کنار ورزش‌های هوازی در کیفیت اسپرم و ترشح تستوسترون، و اثر رعایت رژیم غذایی کم‌چربی و پرچربی در کنار ورزش‌های هوازی بر بافت بیضه و خصوصیات اسپرم در حیوان مدل آزمایشگاهی چاق و غیر چاق می‌پردازد.

در میان تمامی مقالات چاپ شده در مجله Andrologia بین ژانویه ۲۰۱۸ تا دسامبر ۲۰۱۹، این دو مقاله در میان پربازدیدترین و پردانلودترین مقالات قرار گرفته‌اند که نشان می‌دهد پژوهشگران و دانشمندان بسیاری از سراسر جهان به مطالعه و استفاده از این محتوای علمی پرداخته‌اند. این مسئله تأثیرگذاری محتوای علمی مقالات یادشده را نشان می‌دهد. مجله Andrologia نخستین مجله علمی بین‌المللی است که به بررسی سلامت و باروری مردان می‌پردازد و اولین نسخه آن در سال ۱۹۶۹ منتشر شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه رویان، این مجله زیر مجموعه‌ای از انتشارات Wiley است که از سال ۱۸۰۷ با هدف انتشار مقالات علمی در آمریکا تأسیس شده و مجلات متعددی در شاخه‌های گوناگون دانش منتشر می‌کند. این انتشارات به دلیل بازدید زیاد مقالات از دکتر محمد حسین نصر اصفهانی تقدیر کرد.

انتهای پیام