• یکشنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۸
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 99022819995
  • خبرنگار : 50040

معاون دادگستری گیلان:

در سایه اقتصاد مقاومتی سرمایه بری در گیلان اتفاق نیفتد

در سایه اقتصاد مقاومتی سرمایه بری در گیلان اتفاق نیفتد

ایسنا/گیلان معاون دادگستری گیلان، با بیان اینکه دستگاه قضا امنیت سرمایه گذاربی در قالب اقتصاد مقاومتی را تامین خواهد کرد، متذکر شد: اجازه نمی دهیم در سایه اقتصاد مقاومتی سرمایه بری در استان اتفاق بیفتد و به جد با کسانی که اقتصاد مقاومتی را سایه امنی برای غارتگری بدانند برخورد می کنیم.

جان احمد آقایی در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به تعبیر پژوهشگران حوزه های فرهنگی و اجتماعی، یکی از مهمترین عوامل انحراف و آسیب و کج رفتاری و بزهکاری انسان را فقر و بیکاری دانست و اظهار کرد: فقر غم بارترین مصیبت اجتماعی است.

وی فقر را یک پدیده ناخوشایند اجتماعی و اقتصادی دانست و افزود: فقر مهمترین بیماری اجتماعی تلقی می شود و لذا پیامبران الهی جهت مقابله با این رذیله اجتماعی از سوی خداوند ماموریت یافتند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، با بیان اینکه آموزه های دینی فقرا را شریک اموال توانگران می داند، گفت: امروز توانگران همان فعالان اقتصادی و کارآفرینان هستند که خداوند هوش اقتصادی بیشتری به آنان عطا فرموده و لذا مسئولیت بیشتری دارند.

آقایی، سیاست های اقتصادی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب را نقشه راه دولت در حمایت از کسب و کار و تولید و سرمایه گذاران دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی در جهت امنیت سرمایه گذاران و حمایت از فعالان اقتصادی و رفع موانع حقوقی و قضایی بخش تولید تکلیف دارد.

وی از تشکیل کمیته حقوقی و پژوهشی به منظور شناسایی آسیب ها و رصد مشکلات فعالان اقتصادی در دادگستری خبر داد و بیان کرد: در این راستا شعبات ویژه اقتصادی در نظر گرفته شده تا مانع از تعطیلی واحدهای تولیدی شویم. در نیمه نخست سال گذشته به ۴۰ پرونده و در نیمه دوم به ۲۰ پرونده با محوریت جلوگیری از مزایده و ضبط اموال رسیدگی کردیم.

معاون دادگستری گیلان، همچنین از تشکیل کمیته تدابیر پیشگیرانه بهداشتی و دارویی خبر داد و یادآور شد: با مشکل قاچاق داروی بیماران صعب العلاج در استان مواجه بودیم که با تشکیل کمیته مذکور و با همکاری اداره کل اطلاعات و اطلاعات سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی، این مشکل تا حدودی رفع شد.

آقایی با بیان اینکه در بسیاری از استان ها بازار سیاه داروی شیمی درمانی ایجاد شده است، عنوان کرد: خوشبختانه بازار سیاه داروی شیمی درمانی را جمع کردیم و این دارو در گیلان وجود دارد و از طریق داروخانه به دست بیماران می رسد.

وی بومی سازی اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های استان را راهبرد اصلی دستگاه قضا دانست و تاکید کرد: کشاورزی، شیلات، دامپروری و صنعت بوم گردی چهار محور ارزآور گیلان هستند و از خروج ارز جلوگیری می کنند.

معاون دادگستری گیلان، با بیان اینکه دستگاه قضا امنیت سرمایه گذاربی در قالب اقتصاد مقاومتی را تامین خواهد کرد، متذکر شد: اجازه نمی دهیم در سایه اقتصاد مقاومتی سرمایه بری در استان اتفاق بیفتد و به جد با کسانی که اقتصاد مقاومتی را سایه امنی برای غارتگری بدانند برخورد می کنیم.

انتهای پیام