• جمعه / ۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۶
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99030200779
  • خبرنگار : 50160

/القدس درب الشهداء/ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

روز قدس احیاگر آرمان‌های مردم فلسطین خواهد بود

روز قدس احیاگر آرمان‌های مردم فلسطین خواهد بود

ایسنا/زنجان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تاکید کرد: امروز آرمان مردم فلسطین برای همه مردم آزادی‌خواه جهان، یک مسئله جدی بوده و در اولویت قرار دارد.

حجت‌الاسلام سعید احمدی روز گذشته (اول خرداد) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در زمان فعلی اگر نگاهی راهبردی و دقیق داشته باشیم، خواهیم دید که رژیم منحوس صهیونیستی دشمن درجه یک جامعه اسلامی و حتی بشریت است، افزود: اسرائیل، رژیمی است نژادپرست، کودک‌کش و غاصب و اگر در طول نیم‌قرن اخیر نگاهی به این موضوع بیاندازیم، خواهیم دید که خیلی از مشکلاتی که جامعه بشری دچار آن شده، ریشه آن در رژیم صهیونستی بوده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین از محکمات اندیشه امام راحل بوده و به هیچ عنوان قابل اغماض نیست، به همین خاطر باید توجه بیش از پیش به این مسئله داشته باشیم، تصریح کرد: مسئله فلسطین صرفا یک مسئله اسلامی نیست، بلکه مسائل انسانی را نیز دربر می‌گیرد و اگر به این موضوع نگاه انسانی، دینی و اعتقادی داشته باشیم، مسئله فلسطین خود را نشان خواهد داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان یادآور شد: با توجه به حساسیت‌هایی که مسئله فلسطین و قدس دارد، امام خمینی (ره) هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به این روز اختصاص دادند و امروز به عینه می‌بینیم که همه مسلمانان در اقصی‌نقاط جهان برای حفظ آرمان مردم فلسطین و مسئله قدس در راهپیمایی حضور می‌یابند تا این روز به خاطر مسلمانان مظلوم فلسطین احیا شود.

وی ادامه داد: در همین راستا هر ساله در همه نقاط جهان و حتی در کشورهای غیراسلامی و کسانی که آزادی‌خواه بوده و به دنبال احیای حقوق واقعی بشر هستند، این روز را به یاد مردم فلسطین، حرکت‌هایی را در کل دنیا انجام می‌دهند. در ایران اسلامی نیز که نقطه شروع این حرکت بوده، هر ساله مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس قدر حضوری باشکوه و مثال‌زدنی پیدا می‌کنند.

احمدی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شرایطی که به واسطه شیوع بیماری کرونا در دنیا به‌وجود آمده، بنا شده است که حفظ و احیای این روز در قالب‌های مختلف مطرح شود، اظهار کرد: یکی از راه‌هایی که می‌توانیم حضور جدی برای احیای این روز داشته باشیم، فضای مجازی است، لذا با هر ابزاری که بتوانیم در فضای مجازی و در حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین قدمی را برداشته و حرکت کنیم، این خود به نوعی زنده نگه داشتن آرمان مردم فلسطین و یکی از محکمات بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی است که باید در چنین شرایطی مورد توجه همگان قرار گیرد.

این مسئول با بیان اینکه در شهرهایی که به لحاظ شرایط بیماری کرونا وضعیت سفید اعلام شده، برنامه‌های مختلفی در مصلاهای نمازجمعه در نظر گرفته شده و در شهرهایی که وضعیت سفید نیست، متناسب با شرایط آن منطقه، بیشتر در فضای مجازی شاهد احیای این روز خواهیم بود، بیان کرد: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی این بار نیز حمایت خود را که در  طول چهار دهه گذشته به صورت فیزیکی انجام می‌دادند، به صورت مجازی به انجام خواهند رساند و آرمان امام راحل را زنده نگاه خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه امروز آرمان مردم فلسطین برای همه مردم آزادی‌خواه جهان، یک مسئله جدی بوده و در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: رژیمی که یک روز داعیه از نیل تا فرات را داشت، امروز از ترس انتفاضه جوانان فلسطین در حال کشیدن دیوار به دور خود است و این خود علامت اضمحلال و فروپاشی این رژیم جعلی بوده و به فضل الهی در آینده نزدیک قدس که پاره تن اسلام است، به آغوش اسلام باز خواهد گشت و امیدواریم نماز جمعه و جماعت‌مان را در قدس و به رهبر معظم انقلاب اقتدا خواهیم کرد.

انتهای پیام