• شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۳
  • دسته‌بندی: زنجان
  • کد خبر: 99031709936
  • خبرنگار : 50163

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی:

فضای مدیریتی کشور نیازمند تغییر است

فضای مدیریتی کشور نیازمند تغییر است

ایسنا/زنجان نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای مدیریتی کشور، نیازمند تغییر است اما این اقدام لزوما به معنای تغییر گسترده مدیران نیست.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی ظهر امروز (۱۷ خرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که منطقه ابهر، خرم‌دره و سلطانیه اهالی رسانه خوب و کارآمدی دارد، تصریح کرد: منطقه با این پتانسیل، نیاز به یک عرصه رسانه‌ای قوی‌تر از آنچه که هست، دارد.

وی با تأکید بر این‌که جامعه زنده و پویا جامعه‌ای است که در آن نقد وجود داشته باشد و از نقد باید استقبال شود، عنوان کرد: برخلاف جسم انسان که به‌طور طبیعی رشد می‌کند، روح انسان همواره در حال تعالی است و اگر نقد وجود داشته باشد، انسان می‌تواند به رشد بی‌انتها برسد.

این مسئول با بیان این‌که جامعه نیز مانند روح انسان برای رشد خود نیاز به نقد دارد، ادامه داد: اگر نقد برای بیان عیوب بوده و راهکار برای اصلاح آن ارائه شود جامعه نیز می‌تواند در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گیرد.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که نقد دلسوزانه باید در جامعه تقویت شود، یادآور شد: همه مسئولان باید سعه صدر شنیدن نقد را داشته باشند و در جایی که نقد وارد است، دست به اصلاح زده و در جایی که وارد نیست، سکوت کنند.

وی با تاکید بر این‌که آماده حمایت از رسانه‌ها هستیم، بیان کرد: به نقش رسانه در جامعه اعتقاد داریم و لذا حمایت لازم برای رشد رسانه‌ها در منطقه صورت خواهد گرفت اما این حمایت بدان معنی این نیست که از رسانه‌ها انتظار نقد نداشته باشیم.

حجت‌الاسلام شجاعی در بخش دیگری از این نشست، با اشاره به این‌که در نگاه به سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری، اشکالاتی وجود دارد که اگر مرتفع شود، می‌توان کارهای بزرگ انجام داد، یادآور شد: سرمایه‌گذارانی که به پیشرفت اقتصاد منطقه کمک می‌کند باید شناسایی شوند و موانع پیشروی آن‌ها برداشته شود، زیرا کشور در شرایط تحریمی سختی قرار دارد که با ورود سرمایه‌گذاران، می‌توان برخی از مشکلات را حل کرد.

این مسئول تاکید کرد: هرچند باید به دنبال سرمایه‌گذاران بزرگی باشیم، اما این موضوع نباید ما را از این امر غافل کند که از شناسایی سرمایه‌گذاران متوسط و کوچک که به دنبال انجام کارهای بزرگ در شرایط خاص هستند، غافل شویم.

وی نقدهای انجام شده به موضوع بانک‌داری در کشور را وارد دانسته و افزود: به تدریج تلاش می‌شود مدل جدید بانکداری اسلامی که بر مبنای آموزه‌های دینی تهیه شده در جامعه پیاده شود که در همین راستا یکی از بانک‌ها اعلام آمادگی برای پیاده‌سازی این مدل به صورت آزمایشی را کرده است.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر این‌که برای مجلس یازدهم، افق بلندمدت، کوتاه‌مدت و میان‌مدت طراحی کرده‌ایم، ادامه داد: در افق کوتاهمدت تمرکز بیشتر بر روی معیشت مردم و در میانمدت بر روی اقتصاد مردم است.

شجاعی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه مشکل بحران آب در منطقه، افزود: با توجه به این‌که این منطقه، منطقه‌ای پر آب محسوب می‌شود، سوءمدیریت در بخش‌هایی وجود داشته است که شاهد بحران آب در منطقه هستیم که برای حل این معضل علاوه بر پیگیری‌هایی که صورت گرفته و خواهد گرفت، نیاز به نگاه جامعه و بلندمدت داریم.

وی با اشاره به این‌که دوران استخدام‌ دولتی به سر آمده و چاره‌ای جز این نداریم که با ظرفیت عظیم جوانان به سمت کارهای مردمی در ساحت تولید حرکت کنیم، ادامه داد: با توجه به قدرت خلاقیت و پیش‌روندگی که جوانان دارند باید از آن‌ها و طرح‌هایی که با سنجش تمامی جوانب ارائه می‌شود حمایت ویژه وجود داشته باشد.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامه‌نگاری صورت گرفته با رئیس جمهور در زمینه لزوم برخورداری بازماندگان از سهام عدالت، یادآور شد: طرحی با همکاری برخی از نمایندگان در مجلس آماده شده تا اجازه پیشثبت‌نام سهام عدالت به کسانی که نیاز به آن دارند، داده شود که این طرح تقدیم هیئت رئیسه و اعلام وصول شده است.

این مسئول با اشاره به دخالت در عزل و نصب‌ها، یادآور شد: به شدت با باندبازی در این حوزه مخالفیم و اجازه نخواهیم داد که باندبازی به منطقه آسیب زده و آن را عقب نگه دارد.

وی با بیان این‌که فضای مدیریتی کشور باید تغییر کند، ادامه داد: این تغییر لزوما به معنای تغییر مدیران نیست، زیرا اگر فضای کشور فضای کار و تلاش و جهاد نباشد، یک مدیر جهادی نیز نمی‌تواند کار خود را به خوبی انجام دهد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس یازدهم، با اشاره به این‌که ساختار بودجه‌ای یک کشور دارای مشکلاتی است که حل آن همراهی دولت را می‌طلبد، یادآور شد: پیگیر اصلاح ساختار بودجه خواهیم بود.

 انتهای پیام