• شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۶
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99031710067
  • خبرنگار : 50057

آغاز برگزاری حضوری دوره‌های آموزش صنایع‌دستی قزوین

آغاز برگزاری حضوری دوره‌های آموزش صنایع‌دستی قزوین

ایسنا/قزوین معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، میراث فرهنگی استان قزوین از فعالیت مجدد دوره‌های حضوری آموزش صنایع‌دستی در خانه داعی، مراکز و شهرستان‌های تابعه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

سید میثم حصاری، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی استان قزوین، تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی برای مقابله با این بیماری، دوره‌های آموزش عمومی صنایع‌دستی قزوین و شهرستان‌های تابعه از اوایل اسفندماه سال گذشته به‌صورت نیمه‌تمام تعطیل شد.

وی افزود: در زمان تعطیلی دوره‌ها و کارگاه‌های آموزش صنایع‌دستی سطح استان در دوران شیوع ویروس کرونا، آموزش از راه دور برای علاقه‌مندان به فراگیری رشته‌های مختلف صنایع‌دستی با استفاده از بستر فضای مجازی فراهم شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی میراث فرهنگی قزوین، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان قزوین بیان کرد: از امروز ۱۷ خردادماه در آستانه فرارسیدن روز جهانی صنایع‌دستی فعالیت دوره‌های آموزشی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در خانه داعی، ندامتگاه مرکزی قزوین، کانون معلولین توانا و شهرستان‌ها شروع‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: این کلاس‌ها شامل دوره‌های آموزش عمومی صنایع‌دستی در رشته‌های زیورآلات سنتی، تراش سنگ، گیوه‌بافی، سفالگری، تذهیب، نگارگری و چرم‌دوزی، گلیم‌بافی، رودوزی‌های سنتی است که با حضور حداقلی هنرجویان برگزار می‌شود.

حصاری یادآور شد: امیدواریم با برگزاری مجدد دوره‌ها و حضور هنرجویان در کلاس‌های آموزشی زمینه مناسبی برای توسعه و ترویج صنایع‌دستی و ایجاد انگیزه برای فراگیری رشته‌های مختلف این صنعت در سال جهش تولید فراهم شود.

انتهای پیام