• پنجشنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۰
  • دسته‌بندی: یزد
  • کد خبر: 99032918622
  • خبرنگار : 50219

منشاد مهریز قطب تولید گل محمدی در استان یزد

منشاد مهریز قطب تولید گل محمدی در استان یزد

ایسنا/یزد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهریز با اشاره به پرورش گل محمدی در بیش از هشت هکتار از باغ‌های روستای منشاد، این روستا را قطب پرورش و تولید گل محمدی در استان یزد خواند.

«محمد جعفری» به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران گفت: هدف جهادکشاورزی، توسعه کیفی و کمی مبتنی بر بازار با محوریت کارآفرینی و ارتقای بخش کشاورزی، دامداری و ترویج پرورش آبزیان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحران کم آبی در شهرستان خاطرنشان کرد: ۳۹۴ هکتار از باغ‌های مهریز به روش‌های نوین آبیاری می‌شوند که این امر سبب شده تا مهریز در بخش کشاورزی به ویژه کشت‌های گلخانه‌ای در سطح استان گام‌های موثر برداشته و بدرخشد.

مدیر جهادکشاورزی مهریز از توزیع نهال گل محمدی بین کشاورزان روستای ییلاقی منشاد در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این نهال‌ها به همت جهاد کشاورزی و با همکاری بخش خصوصی در این منطقه توزیع شده و انتظار می‌رود امسال هم مردم این روستا از خرید نهال گل محمدی استقبال کنند.

وی با بیان این که در سال گذشته هشت هکتار از باغ‌های منشاد زیر کشت گل محمدی قرار دارند، از این روستا به عنوان قطب تولید گل محمدی در استان یزد یاد کرد و ادامه داد: گل محمدی در این منطقه با توجه به پتانسیل خوب و قرار گرفتن در ارتفاع بالا نسبت به سطح دریا در استان یزد، از مرغوبیت بالایی برخوردار است. 

افزایش کشت‌های گلخانه‌ای بدون سموم، افزایش کشت زعفران، توزیع ۱۳ تن انواع سموم بین کشاورزان برای جلوگیری از آفت زدگی محصولات درختی و سیفی، مرمت قنوات شهرستان با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان و صدور مجوز مجتمع‌های دام و طیور از دیگر مطالبی بود که رییس جهادکشاورزی شهرستان مهریز پیرامون آن توضیحاتی ارائه کرد.

انتهای پیام