• پنجشنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۲۳
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 99032918626
  • خبرنگار : 71496

شناسایی و بازداشت اعضای یک گروهک داعشی در لبنان

شناسایی و بازداشت اعضای یک گروهک داعشی در لبنان

مسؤولان لبنان امروز (پنج‌شنبه) از بازداشت اعضای گروهکی داعشی که قصد ترور برخی چهره‌های نظامی و پیوستن به این گروه تروریستی در سوریه و مصر را داشتند، خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، آنها اعلام کردند، سه عضو لبنانی این گروهک وابسته به داعش که برای ترور چهره‌های نظامی لبنان و سفر به سوریه و مصر برای پیوستن به صفوف داعش در آنجا برنامه‌ریزی کرده بودند، بازداشت شدند.

مدیریت کل امنیت داخلی لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: در چارچوب پیگیری و رصد فعالیت‌های گروه‌های تروریستی مخفی و تعقیب اعضای آنها و بر اساس دستور دادستانی کل در این خصوص، مدیریت کل امنیت داخلی لبنان سه لبنانی متولد سال ۲۰۰۰ را به دلیل پیوستن به داعش بازداشت کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است، در بازجویی‌ها، آنها اعتراف کردند که با داعش بیعت و از طریق شبکه‌های اجتماعی به آن کمک کرده و دیگر افراد را به بیعت با این گروه تروریستی ترغیب کردند، همچنین آنها تلاش کردند به سوریه و مصر بروند تا به صفوف داعش در این کشورها ملحق شوند.

همچنین در بیانیه یاد شده آمده است، این سه تروریست تمرین‌های نظامی و تیراندازی را با سلاح‌های جنگی انجام دادند تا برای انجام فعالیت‌های تروریستی آمادگی پیدا کنند، همچنین آنها برای ترور چهره‌های نظامی دستگاه‌های امنیتی کشور برنامه‌ریزی کرده بودند.

این مدیریت اعلام کرد، با اتمام بازجویی‌ها، این تروریست‌ها به دستگاه قضایی لبنان تحویل داده شدند، همزمان دستگاه‌های امنیتی کشور در تلاش برای بازداشت دیگر افراد مرتبط با این پرونده هستند.

انتهای پیام