• یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: 99040100435
  • منبع : نمایندگی آذربایجان غربی

فاز دوم ساختمان پزشکی قانونی آذربایجان غربی افتتاح شد

 فاز دوم ساختمان پزشکی قانونی آذربایجان غربی افتتاح شد
عکس تزئینی است

ایسنا/آذربایجان غربی آزمایشگاه سم شناسی و سالن تشریح پزشکی قانونی استان در ارومیه افتتاح شد.

رسول روشنی، رئیس سازمان پزشکی قانونی آذربایجان غربی صبح امروز یکم تیرماه در آیین افتتاح و بهره برداری از فاز دوم ساختمان پزشکی قانونی استان که در ارومیه برگزار شد، افزود: فاز دوم ساختمان پزشکی قانون استان به مساحت ۳۰۰۰متر مربع که از سال ۹۳ کلنگ زنی شده بود و شامل آزمایشگاه سم شناسی، آسیب شناسی و سالن تشریح است.

وی بااشاره به اینکه این پروژه جز پروژه های ملی است، تصریح کرد: فقدان سالن تشریح و آزمایشگاه؛ اطاله دادرسی و تضییع حقوق ارباب رجوع از علل اصلی احداث این پروژه است.

روشنی با تاکید بر اینکه در هفته قوه قضائیه سالن تشریح جنوب استان نیز در میاندوآب افتتاح می شود، خاطر نشان کرد: این پروژه نیز به مساحت۴۰۰۰مترمربع و با هدف کم کردن بعد مسافتی برای دسترسی به امکانات پزشکی قانونی افتتاح می شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۱۷مرکز پزشکی قانونی فعال در استان وجود دارد، اظهار کرد: در سال گذشته ۷۰هزار پرونده معاینه، ۲۰۰۰ پرونده فوتی، ۱۷ هزار پرونده آزمایشگاهی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا؛ امروز اول تیرماه آئین افتتاح و بهره برداری همزمان از ۴۷ پروژه ملی به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور رئیس قوه قضائیه کشور در ۲۴ استان کشور برگزار شد، این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۲۵۲ میلیارد تومان افتتاح شد که پروژه فاز دوم ساختمان پزشکی قانونی آذربایجان غربی و احداث سالن تشریح جنوب استان نیز از جمله این پروژه ها به شمار می رود.

انتهای پیام