• یکشنبه / ۱ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۶
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 99040100549
  • خبرنگار : 71565

حاجی: از تبدیل شدن هیات رئیسه به هیات سلیقه جلوگیری می‌کنم

حاجی: از تبدیل شدن هیات رئیسه به هیات سلیقه جلوگیری می‌کنم

نائب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد هیات رییسه مجلس قبل عنوان کرد: به سهم خود از تبدیل شدن هیات رئیسه به هیات سلیقه جلوگیری می‌کنم.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: می‌شد موثرتر عمل کرد و کار برجسته‌تری انجام داد اگر شأن نظارت نماینده در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی محترم شمرده می‌شد.

وی مدعی شد:  در دوره مجلس دهم حقوق بسیاری از نمایندگان تضیع و سوالات زیادی برای گرفتن حق و حقوق مردم از وزرا وجود داشت اما در مهلت مقرر قانونی فرآیند آن طی نشد.

حاجی در ادامه ادعا کرد:  چه دو فوریت‌ها که برای تامین خواسته‌های به حق مردم بود اما از لاکپشت نیز دیرتر به مقصد می‌رسید و یا به طور کلی نرسید. چه بسیار قانون شکنی‌ها که طبق ماده ۲۳۴ قانون آئین نامه داخلی مجلس به هیات رئیسه اعلام کردم اما برخلاف قانون بلافاصله به کمیسیون ارجاع نشد و نه، کمیسیون در فرصت ده روزه اظهار نظر صریح کرد؛ اکنون به عنوان عضو کوچک هیات رئیسه در محضر نمایندگان و مردم تعهد می‌دهم بر اساس تقسیم کار صورت گرفته در همان روز وصول موارد مشابه را به کمیسیون مربوطه ارجاع دهم و اگر کمیسیون در مدت ۱۰ روز مقرر در قانون اظهار نظر صریح نکرده به شما همکاران و ملت شریف ایران گزارش آن را ارائه می‌کنم؛ چه بسیار تحقیق و تفحص‌هایی که به کمیسیون مربوط در مهلت ۴۸ ساعته مقرر ارجاع نشد و چه بسیار تحقیق و تفحص‌هایی که کمیسیون در مهلت مقرر ده روزه گزارش خود را مبنی بر تصویب و یا رد آن به هیات رئیسه مجلس نداد.

حاجی ادامه داد: چه بسیار تحقیق و تفحص‌هایی که برخلاف صریح قانون آئین نامه خارج از نوبت در دستور هفتگی مجلس قرار نگرفت؛ تعهد می‌کنم بر اساس سوگندی که یاد کرده‌ام مهلت‌های مقرر در آئین نامه را رعایت و نظارت کنم و گزارش آن را به شما نمایندگان ملت و مردم ارائه کنم؛ به سهم خود از تبدیل شدن هیات رئیسه به هیات سلیقه جلوگیری می‌کنم.

این عضو هیات رییسه مجلس معتقد است: نارضایتی از دستگاه‌های اجرایی افزایش یافته زیرا به قانونی عمل نکرده‌اید، عدم اجرای قوانین و اسناد دولت الکترونیک و سامانه‌های جامع اطلاعاتی از یک سو و عدم تعریف حقوق قانونی ارباب رجوع در قوانین و مقررات و تعیین مهلت برای پاسخ دستگاه‌های اجرایی به مردم همگی باعث شده نتوان شهروندی را یافت که از ادارات راضی خارج شود؛ بروکراسی و کاغذ بازی طاقت را از مردم گرفته اما اگر چه برخلاف همه قوانین دولت الکترونیک ایجاد نشد به یاری خدا مجلس الکترونیک محقق می‌شود تا شهروندی برای دادن یک نامه به نماینده خود زیر آفتاب بدون سایبان بهارستان معطل نشود، تا یک روستایی بتواند نامه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن با تلفن همراه خود به دست نمایندگان مجلس و کمیسیون‌ها برساند.

حاجی در پایان اضافه کرد: دنیا بداند این ملت به برکت دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در استمرار راه شهدا و امام شهیدان مصمم است و با برداشتن گام دوم و بکارگیری همه ظرفیت‌ها به اهداف عالی خود دست می یابد در انتخاب‌های بعدی نیز کسانی را بر سر کار بیاورند تا موانع و ناملایمات را از سر راه مردم برداشته و کشور را به سمت تعالی بیشتر همراهی کند.

انتهای پیام