• دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۵
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 99040201426
  • خبرنگار : 50061

سم‌پاشی ۱۵۰۰ هکتار از مزارع گندم قزوین با پهپاد

سم‌پاشی ۱۵۰۰ هکتار از مزارع گندم قزوین با پهپاد

ایسنا/قزوین مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: ۱۵۰۰ هکتار از مزارع زیر کشت گندم در استان قزوین امسال با استفاده از پهپادها علیه آفت سن و بیماری‌ها سم‌پاشی شدند.

یوسف درخشان با اعلام اینکه ۱۵۰۰ هکتار از مزارع زیر کشت گندم در استان قزوین امسال با استفاده از پهپادها علیه آفت سن و بیماری‌ها سم‌پاشی شدند، اظهار کرد: اراضی گندم که از پهپادها برای سم‌پاشی در آن‌ها استفاده‌شده است مربوط به شهرستان‌های البرز، تاکستان بوئین‌زهرا است.

وی بابیان اینکه این پهپادها مربوط به بخش خصوصی بوده و به تقاضای کشاورزان مورد استفاده قرارگرفته‌اند، خاطرنشان کرد: استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی مزایای بسیاری به همراه دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به کاهش زمان سم‌پاشی و پایین آوردن مصرف سم و آب اشاره کرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی قزوین تصریح کرد: پهپادها در طول ۱۰ دقیقه با استفاده از ۱۰ لیتر محلول می‌توانند یک هکتار زمین را سم‌پاشی می‌کنند، درحالی‌که سم‌پاشی یک هکتار با روش سنتی نیازمند استفاده ۴۰۰ تا ۵۰۰ لیتر محلول است.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، درخشان بابیان اینکه سم‌پاشی یکنواخت و قابلیت فیلم‌برداری از مزارع از دیگر مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی است، اشاره کرد: در مزارع دیگر ازجمله گوجه‌فرنگی و ذرت نیز می‌توان از این پهپادها برای سم‌پاشی استفاده کرد.

انتهای پیام