• دوشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۴
  • دسته‌بندی: اردبیل
  • کد خبر: 99040201717
  • منبع : نمایندگی اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل:

حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سالم برنامه اصلی دستگاه قضاست

حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سالم برنامه اصلی دستگاه قضاست

ایسنا/اردبیل رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سالم و سرمایه‌گذاری‌های مشروع از سیاست‌های اصلی قوه قضائیه در رونق تولید و اشتغال است.

سیدناصر عتباتی دوم تیر در جلسه کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاری در اردبیل که همزمان با هفته قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: روند حمایتی قوه قضائیه از سرمایه‌گذاری و کارآفرینی با قوت تمام ادامه دارد و ما در حوزه اشتغال، اقتصاد و کارآفرینی در سال گذشته با برگزاری منظم جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کمیته حمایت قضائی اقدامات موثری را داشتیم و در سالجاری نیز این برنامه‌ها ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ بر 39 واحد صنعتی راکد و نیمه فعال در اردبیل با حمایت کمیته قضائی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به چرخه تولید بازگشته است، خاطرنشان کرد: مشکلات تمامی این واحدها در کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاری مطرح و برای همه این مسایل و معضلات راهکارهای قانونی از سوی دستگاه قضائی استان صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با تبریک فرارسیدن هفته قوه قضائیه گفت: ما در این ایام و به مناسبت هفته قوه قضائیه واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی بزرگ و تاثیرگذار استان که در حوزه اقتصاد و اشتغال در اردبیل به عنوان یک برند مطرح هستند، بررسی می‌کنیم تا مسایل و مشکلات آنها مطرح و برای آنها راهکارهای عملیاتی ارائه شود.

عتباتی افزود: در اردبیل فضای کار و همدلی برای رفع معضلات واحدهای تولیدی و اشتغالزا وجود دارد که از برکت این همدلی ما توانستیم در سال گذشته با احیای واحدهای تولیدی راکد بستر اشتغال و کار مولد را برای جوانان منطقه فراهم کنیم.

وی از مسئولان ذیربط در این حوزه خواست؛ تا با تفسیر قوانین به نفع بخش خصوصی و ممانعت از استنباط‌های غیرمنعطف، خشک و ... به نفع سازمان‌های دولتی زمینه را برای فعالیت و حضور سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بخش خصوصی فراهم آورند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل قدرت بالای ریسک‌پذیری در مدیران و مسئولان استان را در پذیرش سرمایه‌گذار مهم ارزیابی کرد و گفت: در 10 سال گذشته مقام معظم رهبری با نامگذاری سال‌ با محتوا و مضامین اقتصادی راهکارهای عملی را برای مسئولان و کارگزاران نظام ارائه کردند.

عتباتی اظهار کرد: با پیروی از منویات مقام معظم رهبری باید راه را برای تولید، اشتغال و اقتصاد مولد و پویا در اردبیل باز کنیم و این برای ما که متولی و مجری این سیاست‌‌ها در کشور هستیم باید به عنوان یک وظیفه و تکلیف شرعی قلمداد شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امسال در سال جهش تولید باید اقدامات ما در خور شان و شایسته این نام باشد تا با حمایت از واحدهای تولیدی اقدام جهادی و انقلابی که منجر به افزایش تولید و رونق اشتغال شود، انجام دهیم.

انتهای پیام