• چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۲
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 99040403542
  • خبرنگار : 50046

یک مسئول:

مردم خراسان شمالی ویروس کرونا را فراموش کرده اند

مردم خراسان شمالی ویروس کرونا را فراموش کرده اند

ایسنا/خراسان شمالی مدیر گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مردم خراسان شمالی ویروس کرونا را فراموش کرده اند.

برزگر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت این استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا زرد است، هشدار داد: اما اگر مردم رعایت نکنند، وضعیت استان از لحاظ شیوع به مرحله قرمز خواهد رسید.

وی افزود: متاسفانه بیشتر ابتلاها به این ویروس در این استان به علت عدم استفاده از ماسک و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است.

برزگر با تصریح بر اینکه بسیاری از مردم نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند، توضیح داد: به عنوان مثال در فروشگاه، مالک در زیر کولر نشسته است اما غافل از اینکه ممکن است یکی از مشتری ها به ویروس کرونا مبتلا بوده و باد کولر ویروس را در محیط منتشر کند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر تاکسی ها و مسافران تاکسی ها نیز نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند و چهار مسافر بدون زدن ماسک در کنار یکدیگر سوار بر ماشین می شوند.

این مقام مسئول گفت: برگزاری مراسمات و رفتن به مراسم عروسی، عزا، جشن تولد آغاز شده است و این تجمع ها عامل بسیار مهمی برای انتشار این ویروس است.

وی توصیه کرد: مراسم ها در محل تالارها با نصف ظرفیت آن مکان و در فضای باز برگزار شود.

مدیر گروه بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مردم خراسان شمالی از وجود وضعیت زرد در این استان خیالشان راحت نباشد و احتمال ابتلای آن ها به این ویروس در صورت عدم استفاده از ماسک و عدم رعایت نکات بهداشتی بسیار وجود دارد.

انتهای پیام