• چهارشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۹ / ۲۰:۱۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99040403729
  • منبع : نمایندگی دانشگاه اصفهان

دادستان گلپایگان:

باغ نشینی گلپایگان را از قطب کشاورزی خارج کرده است

باغ نشینی گلپایگان را از قطب کشاورزی خارج کرده است

ایسنا/اصفهان دادستان گلپایگان گفت: از مسئولان می‌خواهیم به وظایف قانونی خود عمل کنند، خلاء قانونی نداریم و تنها همت می‌خواهد که اجازه ندهیم اراضی کشاورزی از بین برود.

قاسم شریفیان امروز (چهارشنبه- چهارم تیرماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: فرهنگ مرفه و باغ نشینی گلپایگان را از قطب کشاورزی خارج کرده است.

وی ادامه داد: رسانه‌‎ها وظیفه سنگین و خطیری در راستای خط دهی به افکار عمومی دارند. هیچ کشوری بدون وجود رسانه‌هایی که با وجدان و مطابق قانون کار کنند، رشد نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه تعداد پرونده‌های توهین بالا است و در سال نزدیک به دو هزار پرونده در این باره تشکیل می‌شود که زیبنده این شهر نیست، افزود: ۱۲ درصد از پرونده‌های مطرح شده در دادسرا به صلح و سازش منجر می‌شود.

 دادستان گلپایگان در مورد وضعیت زندانیان گلپایگان گفت: ۱۱۰ زندانی شهرستان شاغل هستند و به علت شیوع ویروس کرونا و بخشنامه رئیس قوه قضایی ۶۰ زندانی نیز آزاد شدند. همچنین سه نفر از افرادی که به دلیل قتل عمد محکوم به قصاص بودند، با کمک مددکار و شورای حل اختلاف زندان رضایت اولیای دم اخذ شد.

به گزارش ایسنا، دادستان گلپایگان در خصوص فساد، تصریح کرد: بر اساس سیاست کلی قوه قضاییه، برخورد قاطعی در تمام ابعاد با همه افراد داریم و هیچ گونه خط قرمزی نخواهیم داشت. متاسفانه تعداد پرونده های مواد مخدر افزایش یافته و در سه ماه اخیر ۱۳۷ پرونده کشف مواد مخدر داشتیم که این یک تلنگر برای مسئولان مربوطه و خانواده‌ها است.

شریفیان با تاکید بر اینکه جرایم خشن در شهرستان نداریم، اضافه کرد: طی سه ما اخیر ۳۱ پرونده در حوزه جهاد کشاورزی مطرح شده است و در سال گذشته ۶۶ پرونده بود که این نشان می‌دهد به جد وارد بحث تغییر کاربری اراضی کشاورزی شده‌ایم. همچنین فعلا اجازه فنس کشی زمین های زیر دو هزار متر را نداده‌ایم. در پرونده‌های مربوط به جهاد کشاورزی ۲۵ مورد حکم صادر شده که متولی اجرای آن جهاد کشاورزی است که امیدواریم طی یک ماه آینده تصمیم گیری در این رابطه انجام شود.

قیمت زمین دغدغه همه مردم است

دادستان گلپایگان یادآورشد: ۷ مورد نانوایی که مسائل بهداشتی را رعایت نکردند پلمب شدند. همچنین به دستور دادستان ۳۵ واحد صنفی در رابطه با شیوع کرونا پلمپ شده است. ۱۸ شکایت مربوط به منابع آب نیز داشتیم و در زمینه دفن زباله  مشکلات حل شده است. در پرونده‌هایی که مربوط به راه و شهرسازی بود، ۵ هزار و ۱۰۰ متر رفع تصرف شده و برای پرونده‌های مربوط به راهداری نیز ۲۶ مورد حکم صادر شده است.

شریفیان اضافه کرد: در سال گذشته ۵۲ پرونده مربوط به بهداشت و درمان مطرح شد که به اکثر آنها رسیدگی شده است. همچنین تاکنون ۴۳ هکتار از اراضی ملی خلع ید شده است.

وی با بیان اینکه قیمت زمین دغدغه همه مردم است، تصریح کرد: متولی امر قطعا دادگستری نیست و باید بررسی شود که مولفه‌های افزایش قیمت زمین چه مواردی است. در زمینه نظارت، شفافیت و عدالت مالیاتی ورود پیدا کرده‌ایم و الزاما تمام معاملات باید کد رهگیری داشته باشد و یک نسخه آن به اتاق اصناف و اداره امور مالیاتی ارسال شود. بازرسان اتحادیه، صمت و اصناف را مکلف کردیم که روزانه بازرسی کامل داشته باشند.

دادستان گلپایگان اضافه کرد: برای حفظ نظم و نظارت پیشرو شده‌ایم و علاوه بر وظایف سنگین ذاتی که داریم به سایر ارگان‌ها نیز کمک می‌کنیم و سعی بر این است که مردم کمترین آسیب را ببینند. از تمام مسئولان می‌خواهیم به وظایف خود به نحو احسن عمل کنند، مصلحت گرایی را فراموش کنند و طبق مقررات عمل کنند.

 شریفیان یادآورشد: روزانه ۳ الی ۴ نفر از اتباع بیگانه توسط پلیس اطلاعات دستگیر و از شهرستان خارج می‌شوند و اگر در جایی مشغول به کار شوند، برای آن کارفرما مجازات تعیین می‌شود. 

انتهای پیام