• پنجشنبه / ۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۵
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: 99040503912
  • خبرنگار : 50132

بخشدار بخش کرانی:

منابع طبیعی بستر حیات و زیر بنای توسعه هر کشور است

منابع طبیعی بستر حیات و زیر بنای توسعه هر کشور است

ایسنا/کردستان بخشدار بخش کرانی، با اشاره به وجود مراتع غنی در منطقه کرانی، گفت: منابع طبیعی بستر حیات و زیربنای توسعه هر کشور است.

عباس نباتی امروز(5تیرماه) در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که با موضوع اقدامات پیشگیرانه حریق جنگل ها و مراتع، اظهار کرد: آتش سوزی مراتع در این منطقه با بارش های مطلوب امسال و غنی بودن مراتع از لحاظ پوشش گیاهی دور از انتظار نیست و باید ضمن آموزش و اطلاع رسانی به موقع اقدامات پیشگیرانه اتخاذ شود.

وی افزود: مراتع تکیه گاهی مطمئن برای توسعه اقتصادی است که اگر به صورت مطلوب بهره برداری شود منابع خدادادی را در دسترس داریم و با حفاظت از آن میتوانیم به نسلهای آینده انتقال دهیم.

بخشدار کرانی در ادامه ذکر کرد: منابع طبیعی بستری برای رونق کشاورزی، دامداری، زراعت چوب، تولید گیاهان دارویی و خوراکی و زیستگاه گونه های جانوری است که ضرورت از حفاظت آن را بیان می کند.

نباتی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری، افزود: در راستای افزایش سرانه فضای سبز، هر مسئول با کاشت نهال اقدام به توسعه جنگل و فضای سبز کند و الگویی برای جوانان و کشاورزان باشند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آتش سوزی یکی از عوامل تخریب منابع طبیعی است که هم می تواند طبیعی باشد و هم به دست انسان که متاسفانه مورد دوم بیشتر رخ می دهد.

بخشدار بخش کرانی در پایان با تاکید بر اینکه در آتش سوزی مراتع فقط گیاهان از بین نمی روند و گونه های جانوری زیادی طعمه بی مبالاتی ما انسان ها می‌شوند، یادآور شد: تمامی ارگان های شهر و روستای حسن آباد یاسوکند آمادگی خود را در مقابله با حریق های احتمالی اعلام می‌کنند.

انتهای پیام