• پنجشنبه / ۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۴:۵۸
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 99040504119
  • منبع : نمایندگی سمنان

دستگیری 13 حفار غیرمجاز در سه ماهه امسال در استان سمنان

دستگیری 13 حفار غیرمجاز در سه ماهه امسال در استان سمنان

ایسنا/سمنان فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از دستگیری 13 حفار غیرمجاز در سه ماهه نخست امسال در استان سمنان خبر داد.

 سرهنگ ابوالقاسم کربلایی غلامی امروز پنج شنبه 5 تیر  99 با اعلام این خبر اظهار کرد: با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان سمنان، از حفاری در مناطق مختلف استان جلوگیری و متخلفان دستگیر شدند.

وی گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از 14 هزار مورد بازدید از میراث فرهنگی و تاریخی و آثار ثبت و شناسایی شده در سراسر استان انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تاکید کرد: صیانت از میراث‌فرهنگی در استان سمنان به دلیل گستردگی و پراکندگی آثار نیاز به مشارکت همه‌جانبه هموطنان دارد.

وی گفت: هموطنان و دوست‌داران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با اطمینان از حفظ امانت داری به سامانه خبری یگان حفاظت آثار تاریخی استان سمنان با شماره تلفن 31705 اعلام کنند.

بر اساس ماده 562 قانون مجازات اسلامی(بخش تعزیرات)هرگونه حفاری و کاوش به قصد بدست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب مجازات خواهد شد و اشیا مکشوفه و ادوات حفاری به نفع دولت ضبط می‌شود.