• جمعه / ۶ تیر ۱۳۹۹ / ۲۱:۱۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: 99040604573
  • خبرنگار : 50121

بختیاری:

۱۵ هزار خانوار تحتِ پوشش کمیته امداد در استان اصفهان فاقد مسکن هستند

۱۵ هزار خانوار تحتِ پوشش کمیته امداد در استان اصفهان فاقد مسکن هستند

ایسنا/اصفهان رئیس کمیته امداد کشور گفت: در استان اصفهان، ۱۵ هزار خانوارِ تحتِ پوشش کمیته امداد فاقد مسکن هستند که از این تعداد ۶۳۰۰ خانوار مربوط به شهرهایی هستند که بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت دارند.

سید مرتضی بختیاری، شامگاه (جمعه-۶ تیرماه) در اردستان، اظهار کرد: تحول بزرگی در مناطق محروم کشور در حال رخ دادن است و ساخت مسکن که به عنوان یک نیاز اساسی مردم تلقی می شود در این مناطق آغاز شده است، البته هزینه زیادی در بر دارد، اما این کار بزرگ در حال انجام است.

وی افزود: در استان اصفهان که ۲۳ هزار شهید تقدیم کشور کرده است ۱۱۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که ۴.۵ درصد از جمعیت این استان را در بر می گیرد.

به گزارش ایسنا؛ رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه در سطح استان اصفهان، ۱۵ هزار خانوار تحتِ پوشش کمیته امداد فاقد مسکن هستند، گفت: از این تعداد ۶۳۰۰ خانوار مربوط به شهرهایی هستند که بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت دارند و مابقی مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و روستاها هستند.

بختیاری با بیان اینکه بنیاد مسکن خدمات ارزنده ای را در این دولت انجام داده است، ادامه داد: ۳ هزار واحد مسکونی که متعلق به روستاها است، در صورتی که مقدور است ۱۰۰۰ واحد مسکونی دیگر به این تعداد اضافه شود. همچنین در اردستان نیز ۱۵۰ واحد مسکونی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام