• شنبه / ۷ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۸
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: 99040704703
  • منبع : نمایندگی مازندران

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران خبر داد

تشکیل مجمع خیرین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در مازندران

تشکیل مجمع خیرین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در مازندران
عکس تزئینی است

ایسنا/مازندران مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران از تشکیل مجمع خیرین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در این استان خبر داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، سردار عبدالله ملکی در جلسه مجمع خیرین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران به معرفی این مرکز پرداخت و اظهار کرد: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در زمینی به وسعت 60 هکتار در حاشیه رودخانه تجن در سه فاز در حال ساخت است.

وی از این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی دفاع مقدس کشور یاد کرد و با بیان اینکه نسل امروز نیازمند دریافت حقایق جنگ و دفاع مقدس است، از برگزاری راهیان نور دانش‌آموزی و دانشجویی و برگزاری دوره‌های آمادگی دفاعی در این مرکز خبر داد.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران افزود: سپاه پاسداران، راهیان نور کرمان را، با هدف احیای فرهنگ شهید سلیمانی راه اندازی کرد.

ملکی با بیان اینکه کلنگ مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با حضور آیت الله طبرسی نماینده فقید ولی فقیه در مازندران در سال 87 به زمین زده شد، ادامه داد: کتاب تاریخ شفاهی این عالم آماده چاپ است که به زودی به چاپ می‌رسد.

وی از تشکیل مجمع خیرین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران خبر داد و گفت: اساسنامه آن تهیه شده است و هیأت موسس آن انتخاب شدند تا به صورت قانونمند کارها را پیش ببریم.

ملکی از خیرین استان به عنوان ظرفیت‌های بزرگ در حوزه ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یاد کرد و با بیان اینکه در حال حاضر خیرین بازنشسته سپاه شناسایی و اعلام آمادگی کردند، تصریح کرد: با تشکیل هیأت موسس این مجمع انتظار داریم شمار خیرین را به سقف قابل توجهی برسانیم و از ظرفیت عظیم مردم نیز بهره بگیریم.

این مسئول با بیان اینکه هدف از تشکیل این جلسه اجرایی کردن مجمع خیرین مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس است، ادامه داد: امیدوارم بتوانیم با کمک و همکاری این مجمع و خیرین استان پروژه‌های این مرکز را عملیاتی کنیم.

وی از ساخت پل بعثت به عنوان یکی از شاهکارهای مهم جنگ در این مرکز خبر داد و گفت: همچنین ساخت پل شهدای غواص یکی از دغدغه‌های ما در سال‌های اخیر بوده که نیازمند اعتبار قابل توجهی است و مجمع می‌تواند در این حوزه کارگشا باشد.

ملکی با اعلام اینکه خیرین در حوزه ایثار و شهادت و ساخت یادمان‌های شهدای گمنام گام‌های بلندی برداشتند، ساخت تندیس امام حسین (ع) و حضرت علی اصغر (ع) نمونه ای از اقدام خالصانه و ایثارگرانه خیرین برشمرد و گفت: این تندیس در حسینیه وداع جانمایی خواهد شد.

وی در پایان گفت: این مجموعه نیازمند حمایت مالی است و مردم و مسئولین استان باید همچون سال‌های دفاع مقدس برای پیشبرد کار ساخت آن جهادی عمل کنند.

انتهای پیام/